Superkurier z TNT Express

Superkurier z TNT Express

Dnia 29 września obchodzimy Dzień Kuriera i Przewoźnika.

To święto jest doskonałą okazją by promować nie tylko profesjonalizm transportowców, ale również ich postawę obywatelską. Michał Augustyniak, kurier TNT Express z Warszawy, łączy obie te wartości.

Sprawdza się w trudnych sytuacjach, a według jego życiorysu można byłoby napisać scenariusz pasjonującego filmu. Michał Augustyniak to nie tylko świetny kurier TNT Express, ale również człowiek wrażliwy na potrzeby innych i chętnie im pomagający.

W ubiegłym roku przed centrum handlowym w podwarszawskich Jankach pan Michał zobaczył dwóch ochroniarzy goniących mężczyznę, uciekającego z damską torebką. - Nie mieli szans dogonić złodzieja pieszo - opowiada. - Od razu ruszyłem za nim samochodem. Złapałem go, przycisnąłem do ziemi. Chciał zostawić torebkę i uciec, ale nie wypuściłem go. Zanim ochroniarze zdążyli do nas dobiec, zadzwoniłem już po policję. Nie myślałem o strachu; czułem, że dam sobie radę. Wcześniej przez dziewięć lat ćwiczyłem aikido.

W styczniu na ulicy Żelaznej w Warszawie Michał Augustyniak był świadkiem wypadku; samochód potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. - Centrum miasta, tłum ludzi, a nikt nie zareagował. Ludzie zatrzymywali się i patrzyli - wspomina. - Może nie wiedzieli, jak pomóc, a może się bali. Podbiegłem do leżącej kobiety, sprawdziłem przytomność, puls i oddech. Pod głowę podłożyłem jej swój służbowy polar TNT i rozpocząłem reanimację. Ktoś inny zadzwonił po pogotowie. Szybka reakcja pozwoliła na uratowanie tej kobiecie życia! To już trzeci raz, kiedy przeprowadzałem reanimację. Wcześniej pracowałem w pomocy drogowej, a także skończyłem kurs pierwszej pomocy w TNT. Teraz po prostu skorzystałem ze swoich doświadczeń.

Niedawno pan Michał trafił z przesyłką do jednego z warszawskich biurowców. - Jechałem windą z dwiema paniami, gdy nagle zatrzymaliśmy się… między piętrami - relacjonuje. - Jedna z pasażerek windy dostała ataku paniki. Okazało się, że ma klaustrofobię. Trzeba było jej natychmiast pomóc. Znajdowaliśmy się między siódmym a ósmym piętrem. W ciągu 15 minut udało mi się otworzyć drzwi windy i pomóc pasażerkom wydostać się przez szczelinę między podłogą ósmego piętra a sufitem windy. Akurat miałem przy sobie kluczyk do odblokowywania drzwi w windzie. Przypadek - po prostu u mojej siostry w bloku dźwig często się zacina. Nie bałem się, że winda nagle ruszy - wiedziałem, że te urządzenia mają hamulec bezpieczeństwa i nie pojadą dalej z otwartymi drzwiami.

Często ci, którym pomógł lub ich bliscy, dzwonią do TNT z pytaniem o pana Michała. Chcą mu podziękować. - Dziwnie się z tym czuję. Po prostu przez przypadek trafiam tam, gdzie mnie potrzebują - mówi superkurier TNT.

Michał Augustyniak jest jednym z blisko tysiąca kurierów TNT Express. Każdego dnia przemierzają samochodami i pieszo dziesiątki polskich miast. Zawód kuriera wymaga doskonałej organizacji czasu, uprzejmości, świetnego opanowania jazdy samochodem, precyzyjnej znajomości topografii, umiejętności poradzenia sobie w sytuacji nagłej awarii, refleksu. Każdy kurier TNT Express przechodzi specjalne szkolenia - m.in. z udzielania pierwszej pomocy.

- Kurierzy są naszymi ambasadorami: to oni reprezentują firmę i są najczęstszymi gośćmi w przedsiębiorstwach, korzystających z usług TNT - mówi Piotr Buczkowski, Dyrektor Generalny TNT Express - Najlepszym dowodem ich zaangażowania w codzienną pracę są właśnie opinie klientów. W specjalnym badaniu, jakie przeprowadziliśmy na grupie blisko 400 firm, to właśnie umiejętności i kompetencje kurierów TNT zostały wymienione jako największy atut naszej firmy.


4trucks.pl / TNT Express

Przeczytaj też:
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne

W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.

 

Środowisko transportowców niezadowolone z działań Rządu. ZMPD z gotowym pakietem zmian

Przygotowany przez Rząd pakiet antykryzysowy mający wspomóc biznes w walce ze skutkami pandemii koronawirusa nie tylko nie zadowala przedsiębiorców z branży międzynarodowego transportu drogowego, lecz pokazuje totalny brak zrozumienia sytuacji przez rządzących.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, 1-3 kwietnia 2020

Zapraszamy do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

 

Pakiet Mobilności - transport ciężki i busy

Jak już powszechnie wiadomo UE opracowuje nowe zasady funkcjonowania transportu drogowego.

 

Paweł Trębicki - Raben Transport - z odznaczeniem państwowym

Paweł Trębicki, dyrektor generalny oraz wiceprezes Raben Transport, został uhonorowany odznaką Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Producent opakowań wydaje miliony na logistykę. Sprawdź, czy możesz z tego skorzystać

Grupa CANPACK działa na rynku opakowań metalowych od blisko 30 lat.

 

Czy nowa ciężarówka MAN jeszcze w tym roku?

Nowy MAN z nowymi silnikami.

 

Płaca minimalna kierowcy w Niemczech i we Francji

Jak obliczyć płacę minimalna kierowcy ciężarówki?

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL