WITD: Pojazdy ponadnormatywne

WITD: Pojazdy ponadnormatywne

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

W godzinach nocnych z dnia 25 na 26 września 2012 roku Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach na autostradzie A2, w pobliżu węzła rzepin zatrzymali cztery pojazdy przegubowe wiozące elementy elektrowni wiatrowych.

Ładunek pochodził z Głogowa a miejscem ptrzeznaczenia był Ciechanów - pojazdy część trasy pokonały drogami na terytorium Niemiec. Podczas kontroli Inspektorzy zażądali oryginałów zezwoleń na jednokrotny przejzd pojazdów ponadnormatywnych - kierowcy okazali jedynie kserokopie, co w świetle prawa nie jest dokumentem. Zachodziło również podejrzenie, że na kserokopiach mogą być niewłaściwe dane dotyczące wymiarów pojzdów z ładunkiem.

W wyniku kontroli na przewoźnika duńskiego nałożono kary administracyjne za przekroczenia wymiarów pojazdów z ładunkiem ponad dopuszczalne normy. Pojazdy ze względu na swoje gabaryty zostały unieruchomione przez wyznaczony podmiot na parkingu przy autostradzie A2. Czynności kontrolne trwały do wczesnych godzin rannych.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL