WITD: Pojazdy ponadnormatywne

WITD: Pojazdy ponadnormatywne

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

W godzinach nocnych z dnia 25 na 26 września 2012 roku Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach na autostradzie A2, w pobliżu węzła rzepin zatrzymali cztery pojazdy przegubowe wiozące elementy elektrowni wiatrowych.

Ładunek pochodził z Głogowa a miejscem ptrzeznaczenia był Ciechanów - pojazdy część trasy pokonały drogami na terytorium Niemiec. Podczas kontroli Inspektorzy zażądali oryginałów zezwoleń na jednokrotny przejzd pojazdów ponadnormatywnych - kierowcy okazali jedynie kserokopie, co w świetle prawa nie jest dokumentem. Zachodziło również podejrzenie, że na kserokopiach mogą być niewłaściwe dane dotyczące wymiarów pojzdów z ładunkiem.

W wyniku kontroli na przewoźnika duńskiego nałożono kary administracyjne za przekroczenia wymiarów pojazdów z ładunkiem ponad dopuszczalne normy. Pojazdy ze względu na swoje gabaryty zostały unieruchomione przez wyznaczony podmiot na parkingu przy autostradzie A2. Czynności kontrolne trwały do wczesnych godzin rannych.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Przeczytaj też:
Od stycznia 2019 roku droższy przejazd autostradą A2 dla ciężarówek

Zostaną podniesione opłaty za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Konin.

Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Przeładowane dostawczaki

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%.

Pił piwo za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podczas kontroli drogowej zatrzymali zestaw z nietrzeźwym kierowcą.

Od 1 marca drożej

Przejazd trasą Nowy Tomyśl - Konin Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL