Maxity Electrique ma już 100,000 km na liczniku

Maxity Electrique ma już 100,000 km na liczniku

Minęły dwa lata od momentu wręczenia kluczyków do Maxity Electric dystrybutorowi napoi, firmie Tafanel.

Niedawno na liczniku tego pojazdu pojawiła się okrągła liczba 100 000 km. W międzyczasie, Maxity Electric o DMC 4,5 t znalazł kolejnych 20 nabywców. Ich pozytywne doświadczenia z tą ciężarówką są dla Renault Trucks motorem do dalszych działań w zakresie alternatywnych technologii.

Maxity Electric, pierwszy w pełni zasilany energią elektryczną pojazd zaprojektowany przez Renault Trucks i wprowadzony na rynek w 2010 roku, ma na swoim koncie już 100 000 km. Przez ostatnie dwa lata na drogi wyjachało 20 takich pojazdów, a opinie ich właścicieli są bardzo pozytywne.

- Dzięki dużej ładowności, kompaktowym rozmiarom, szerokim zastosowaniom oraz wydajności, Maxity Electric stale utwierdza mnie w przekonaniu, że jest obecnie najlepszym pojazdem na rynku, który dostarcza naszym klientom usługi niczym nie odbiegające od usług oferowanych przez dostawców korzystających z tradycyjnych pojazdów - mówi Nicolas Morisse, dyrektor Naczelny Greenway Services.

W skład jego floty wchodzi w tej chwili 10 Maxity Electric operujących na terenie Paryża. Dla tej młodej firmy, oferującej dostawy przy użyciu pojazdów elektrycznych, Maxity Electric to furtka to sukcesu. - Dzięki tej ciężarówce możemy obiecać klientom, że nasze usługi są przyjazne dla środowiska, a to dla nich bardzo istotny argument - dodaje.

Pozostali klienci także mają szereg pozytywnych doświadczeń z Maxity Electric. - To idealny pojazd na paryskie drogi! - mówi François Ghiotti, dyrektor GF Service, którego firma od kilku miesięcy używa tego modelu na terenie francuskiej stolicy, dostarczając produkty klientom ze słynnej, ósmej dzielnicy. - Zwrotność, ładowność i odpowiednie rozmiary to cechy, dzięki którym Maxity Electric swobodnie porusza się w zatłoczonym Paryżu - wyjaśnia Ghiotti. - Co więcej, ponieważ jest niezwykle cichy, zastanawiamy się nad wprowadzeniem nocnych dostaw, które z pewnością zwiększą naszą efektywność - dodaje.

Niezawodna i wydajna technologia
Dla Luca Pelletier, dyrektora Działu Logistyki z JM Bruneau, firmy specjalizującej się w sprzedaży sprzętu biurowego, wybór pojazdów zasilanych energią elektryczną nie powinien odbywać się kosztem tego, co najistotniejsze - satysfakcji klienta. Jego zdaniem - Maxity Electric spełnia swoją rolę tak samo jak pozostałe pojazdy. Nie mamy opóźnienia w dostawach, a technologia zastosowana przez Renault Trucks jest bardzo wydajna.

Maxity Electric zostało wyposażone w asynchroniczny silnik elektryczny, który w porównaniu z silnikiem spalinowym o podobnej mocy jest znacznie prostszy w obsłudze. Najnowszej generacji baterie litowo-jonowe można naładować zaledwie w 8 godzin. Przy w pełni naładowanych bateriach Maxity Electric może przejechać dystans około 100km. Brak jakichkolwiek skarg ze strony klientów potwierdza ich niezawodność.

cp maxity 100000 bruneau

Furtka do sukcesu
Czasami Maxity Electric pomaga przewoźnikom w zdobywaniu rynku. Tak było w przypadku firmy Transport Rivals, działającej na terenie południowo-zachodniej Francji od 1965 roku. Przewoźnik ten chciał uzyskać dostęp do centrum historycznego miasta Albi, wpisanego na listę UNESCO, w którym zaopatrywałby miejscowe sklepy przy pomocy Maxity Electric. Ponieważ władze miasta przykładają dużą wagę do poziomu hałasu oraz spalin wydzielanych przez pojazdy, firmie udało się podbić tamtejszy rynek. Jak do tej pory, pojazd należący do Transport Rivals ma na liczniku 5000 km. - Jesteśmy pod wrażeniem tej technologii - mówi Dyrektor Generalny, Eric Rivals - Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup Maxity Electric, naszym priorytetem była wydajność. Jak do tej pory nie zauważyliśmy żadnej różnicy między tym modelem a pozostałymi pojazdami z naszej floty wyposażonymi w silnik spalinowy.

Taki pojazd nie może przejechać niezauważony
Przywiązujący dużą wagę do przyjaznego dla środowiska transportu, dystrybutor napoi firma Tafanel, jako pierwsza otrzymała kluczyki do Maxity Electric. - To, co wyróżnia ten pojazd w porównaniu z pojazdami z silnikiem spalinowym to cisza - wyjaśnia Mr. Lessaigle, kierowca Maxity Electric - Moja praca jest teraz znacznie mniej wyczerpująca. Wśród zgiełku stolicy, to właśnie cicha praca silnika zwraca uwagę przechodniów i rowerzystów - Często pytają mnie czy ta ciężarówka jest rzeczywiście napędzana energią elektryczną - dodaje kierowca.

Pomijając aspekty ekonomiczne, decyzja firmy Tafanel o zakupie pierwszego Maxity Electric wywarła pozytywne wrażenie na jej klientach: - W ich oczach jesteśmy innowacyjni i odważnie patrzymy w przyszłość - wyjaśnia Thillaye. Pracownicy firmy podzielają tę opinię - Nasi pracownicy przejawiają szczery entuzjazm i dumę z faktu posiadania tego pojazdu - podsumowuje Manager Tafanel.

Idealny w centrum miasta
Przy nośności ramy 2 t i kompaktowym wymiarom, Maxity Electric posiada te same walory co Diesel słynący ze swojej wydajności w środowisku miejskim. Elektryczny silnik nie wytwarza żadnych spalin zanieczyszczających atmosferę, w tym CO2. Dodatkowo, taki rodzaj silnika osiąga maksymalny moment obrotowy już w momencie ruszania, dzięki czemu jazda jest znacznie płynniejsza i przyjemniejsza.

Od 2010 roku Maxity Electric jest eksploatowany przez firmy dystrybucyjne, prywatnych kierowców, lokalne władze, a swego czasu służył nawet jako mobilna biblioteka. W ciągu tych dwóch lat udowodnił, że jest pojazdem nie tylko ekonomicznym i przyjaznym środowisku, ale także niezawodnym, który może śmiało konkurować z pojazdami wyposażonymi w silniki spalinowe. W najbliższych latach, Renault Trucks planuje wprowadzić Maxity Electric na rynek hiszpański oraz do krajów Beneluxu.


4trucks.pl / Renault Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL