Program ContiLifeCycle

Program ContiLifeCycle

Dwu- lub nawet trzykrotne wydłużenie trwałości opon ogranicza łączne koszty ponoszone na ogumienie do pojazdów użytkowych oraz zwiększa efektywność kosztową takich opon.

Modułowy program serwisowy ContiLifeCycle firmy Continental pozwala operatorom flot optymalizować koszty operacyjne swoich parków samochodowych wg indywidualnych potrzeb i wymagań. Koncepcja ContiLifeCycle opiera się na czterech głównych filarach: nowych oponach, profesjonalnym pogłębianiu bieżnika, zarządzaniu karkasami i bieżnikowaniu.

Bieżnikowanie opon klasy premium może ograniczyć koszty ogumienia nawet o 30-40% w przypadku opon w dobrym stanie. Kluczem do dania oponie nowego życia poprzez pogłębianie i bieżnikowanie jest zatem wysokiej jakości karkas. Continental akceptuje wyłącznie karkasy w najlepszej kondycji, które są następnie wykorzystywane w oponach bieżnikowanych na gorąco ContiRe™ lub na zimno za pomocą technologii ContiTread™. Dwu- lub nawet trzykrotne wykorzystanie zaawansowanego technicznie karkasu opony pomaga ograniczyć standardowe koszty eksploatacyjne floty.

Christian Sass, dyrektor ds. bieżnikowania opon do pojazdów ciężarowych w regionie EMEA, wyjaśnia: - ContiRe to bieżnikowana fabrycznie opona Continental. Wygląda jak nowa, ma porównywalną trwałość i prowadzenie”. Continental używa oryginalnych mieszanek na ścianki boczne i bieżnik o identycznym trójwymiarowym wzorze, co gwarantuje jakość, osiągi, trwałość i ekonomiczną jazdę, które są w zasadzie porównywalne z parametrami nowych opon.

- W odróżnieniu od prostego zamocowania gotowego bieżnika na oponie do pojazdów ciężarowych, proces bieżnikowania na gorąco polega na pokryciu całego karkasu świeżą mieszanką gumową i jej zwulkanizowaniu w celu uzyskania nowej opony - tłumaczy Christian Sass. Zanim zużyta opona Continental zacznie swoje nowe życie jako opona bieżnikowana ContiRe, specjaliści firmy Continental poddają karkas dokładnej kontroli jakości, używając komputerowego szerografu do dokładnej lokalizacji ukrytych uszkodzeń i określenia wytrzymałości konstrukcyjnej.

W ramach certyfikowanego procesu ContiRe firmy Continental do profesjonalnego bieżnikowania wykorzystywane są wyłącznie nieskazitelne karkasy o najwyższej jakości produkcyjnej.

Po wulkanizacji na gorąco specjaliści poddają oponę ContiRe dalszej skrupulatnej kontroli zanim rozpocznie ona swoją drugą karierę jako opona klasy premium do pojazdów ciężarowych w ruchu lokalnym, długodystansowym i na budowach lub do autobusów. Wszystkie produkty ContiRe otrzymują taką samą gwarancję jakości i trwałości, jak nowe opony Continental.

W połączeniu z możliwością opcjonalnego pogłębienia bieżnika przez przeszkolonego specjalistę, proces bieżnikowania pozwala wydłużyć łączny czas eksploatacji opony Continental dwuipółkrotnie.

ContiTread jest systemem bieżnikowania na zimno firmy Continental przy użyciu mieszanki i wzoru bieżnika, które są identyczne jak oryginalne. - W tej chwili poszerzamy ofertę ContiTread dodając kolejne bieżniki i rozmiary - stwierdza Christian Sass. Choć bieżniki ContiTread zaprojektowano pod kątem użycia z karkasami Continental, to jednak można je z powodzeniem wykorzystywać również z karkasami innych producentów opon.

Korzyści z bieżnikowania opon dla konkretnych flot można symulować przy użyciu modelu analitycznego ContiLifeCycle. To szybka i prosta metoda szacowania potencjalnych oszczędności w oparciu o zindywidualizowane usługi doradztwa z zakresu opon. Christian Sass podsumowuje - Poza generowaniem znacznych oszczędności ContiLifeCyle pozwala w pełni wykorzystać kauczuk naturalny jako surowiec i cenny zasób oraz znacząco ogranicza wpływ firm transportowych na środowisko naturalne.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL