Continental uruchomi zakład bieżnikowania opon i recyklingu

Continental uruchomi zakład bieżnikowania opon i recyklingu

Continental ogłosił budowę pierwszego na świecie, w pełni zintegrowanego zakładu bieżnikowania opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz recyklingu ogumienia wycofanego z eksploatacji.

Nowy obiekt powstanie do 2013 r. w Hanowerze i będzie produkował 180.000 bieżnikowanych opon oraz przetwarzał około 4.000 ton zużytego ogumienia rocznie. Wartość inwestycji przekroczy 10 milionów euro.

W Unii Europejskiej 41 % wszystkich wycofywanych z eksploatacji opon trafia obecnie do spalania w cementowniach. Kolejne 35 % przerabia się i stosuje do wytwarzania nienarażonych na duże naprężenia wyrobów gumowych, takich jak produkty odlewane. Firma Continental opracowała nowatorski proces recyklingu pozwalający na uzyskanie wysokich poziomów zawartości poddanej recyklingowi gumy w mieszankach stosowanych do produkcji zarówno nowych jak i bieżnikowanych opon.

- Przy planach zakładających poddanie recyklingowi około 4.000 ton zużytych opon rocznie, da nam to oszczędności rzędu 2.400 ton kauczuku oraz 1.600 ton sadzy i krzemionki - zauważa dr Boris Mergell, Wiceprezes ds. Rozwoju Materiałów, Procesów i Industrializacji.

Zlokalizowana w hanowerskiej dzielnicy Stöcken nowy zakład ContiLifeCycle, wraz z obiektem recyklingowym, rozpocznie działalność w roku 2013. Po osiągnięciu pełnej, projektowanej wydajności, będzie ona produkować 180.000 bieżnikowanych opon. Pasy zużytego bieżnika powstające w fabryce ContiLifeCyle będą poddawane pełnemu przetworzeniu w zakładzie recyklingu.

ContiLifeCycle to zintegrowana koncepcja umożliwiająca świadczenie na rzecz klientów wydajnych i zrównoważonych usług - od zakupu nowych opon, poprzez pogłębianie bieżnika, zarządzanie karkasami aż po ponowne bieżnikowanie.

 

4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL