Mercedes-Benz przenosi się do chmury

Mercedes-Benz przenosi się do chmury

Wrocławska sieć dealerska wdraża najnowocześniejsze na świecie rozwiązania IT.

Nowa infrastruktura, usługi i rozwiązania teleinformatyczne są dostosowane do planów strategicznych firmy i obejmują sieć siedmiu oddziałów dealera.

Mirosław Wróbel, autoryzowany dealer Mercedes-Benz, największa sieć dealerska funkcjonująca na Dolnym Śląsku uzyska dostęp m.in. do działającego w chmurze systemu ERP klasy DMS oraz usług z zakresu VoIP over cloud. Wspólną siecią teleinformatyczną zostaną objęte wszystkie oddziały firmy w kilku miastach, co zoptymalizuje pracę całej sieci dealerskiej. Wdrożenie prowadzi T-Systems, dostawca i integrator systemów teleinformatycznych należący do globalnej grupy Deutsche Telekom AG. Kontrakt został zawarty na 4 lata.Dzięki przeniesieniu infrastruktury IT firmy do chmury prywatnej, pracownicy spółki Mirosław Wróbel zyskają dostęp do usług, oprogramowania i przestrzeni dyskowej znajdującej się na serwerach w nowopowstałym data center T-Systems Polska w Katowicach. Użytkownicy będą mieli możliwość zdalnego korzystania z systemu ERP, platformy telekomunikacyjnej Voice over IP oraz sieci WiFi. Szeroki zakres usług teleinformatycznych obejmie siedem oddziałów firmy: we Wrocławiu, Pietrzykowicach, Opolu, Jeleniej Górze i Lubinie. Spółka T-Systems będzie również odpowiedzialna za politykę backupów Klienta.

- Nasza strategia stawia na dynamiczny rozwój zarówno poprzez poprawę wyników obecnej działalności, jak i jej rozszerzanie o kolejne jednostki biznesowe, dlatego potrzebujemy kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań IT - mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel - Dotychczasowy model i stan infrastruktury IT znacząco ograniczały nasz rozwój. Wspólnie z firmą doradczą opracowaliśmy model architektury korporacyjnej IT obejmujący procesy biznesowe, dane, oprogramowanie i infrastrukturę tak, aby najlepiej oddać model naszej firmy jako systemu wzajemnie zależnych od siebie komponentów.

Cloud computing będzie najszybciej rozwijającą się technologią na rynku usług IT w Europie.
T-Systems jest pionierem cloud computingu - firma oferuje usługi w chmurze od 2005 r., wiele lat zanim technologia ta stała się wiodącym tematem w branży. Zdaniem analityków IDC, spółka jest liderem w zakresie dostarczania usług w modelu chmury prywatnej w Europie, a cloud computing stanowi niezwykle ważny element w inteligentnych rozwiązaniach sieciowych dla sektorów: energetycznego, motoryzacyjnego oraz zdrowotnego.

- Rozwiązania wdrażane u największego dolnośląskiego dealera marki Mercedes-Benz to ważny projekt realizowany na polskim rynku. Pokazuje, że krajowe firmy podążają już za światowymi trendami technologicznymi. Zastosowane rozwiązania optymalizują koszty, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność pracy i ułatwiając przepływ informacji między pracownikami. Co ważne, przenosząc zasoby do chmury obliczeniowej, T-Systems gwarantuje ciągłość i niezawodność działania systemów, ponosząc pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo powierzonych danych - mówi Alexander Bartz, Prezes Zarządu T-Systems Polska.

Pełne wdrożenie w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. zostało zaplanowane na połowę października 2012 r. Od tego momentu T-Systems będzie również zarządzać usługami oraz prowadzić 24-godzinny monitoring systemów przez 48 miesięcy. T-Systems Polska posiada 7-letnie doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych w modelu cloud - nazywane "Cloud 7.0". Aktualnie z rozwiązań T-Systems w chmurze korzysta już ponad 100 największych firm na całym świecie. Grupa odpowiadała za przeniesienie do chmury m.in. całego system bilingowego Deutsche Telekom, danych zawartych na 8 tys. serwerów firmy paliwowej Shell, a w kwietniu podpisała kontrakt z British American Tobacco wart 160 mln EUR, na mocy którego lider rynku tytoniowego będzie m.in. korzystał z oprogramowania biznesowego w chmurze.


4trucks.pl / Mirosław Wróbel Sp. z o.o.

Przeczytaj też:
Dostawcze Mercedesy mogą liczyć na wsparcie serwisów

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów.

 

Elektryczne ciężarówki Mercedes już niedługo w seryjnej produkcji

Najpóźniej w roku 2039, Daimler Trucks & Buses, zamierza na rynkach w Europie, Japonii i krajach członkowskich NAFTA, sprzedawać już tylko takie samochody fabrycznie nowe, których eksploatacja  będzie miała neutralny bilans CO2.

 

20 Nowych Actrosów dla firmy transportowej MIRJAN

20 Nowych Actrosów zastąpi w jego taborze modele poprzedniej generacji.

 

MAN sierpniowym liderem samochodów ciężarowych

W sierpniu br. zarejestrowano 1532 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 31,9% niż rok wcześniej. Był to już drugi miesiąc od początku 2019 roku ze spadkiem.

 

Jakie ciężarówki wybierali polscy przewoźnicy? Mercedes-Benz na prowadzeniu

Od początku roku przybyło 18 322 nowe pojazdy o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 11% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Wzrost zatrudnienia w fabryce samochodów ciężarowych Daimler Trucks

Hossa zamówień nowych ciężarówek Daimler Trucks, przekłada się na zatrudnienie nowych pracowników.

 

Skradziony Mercedes-Benz Sprinter nie opuścił Polski

Nastąpiła identyfikacja samochodu po numerach części.

 

Mercedes-Benz eActros we flocie Dachser

 Zasięg elektrycznej ciężarówki to 200 km.

 

Złodziej paliwa z ciężarówek złapany

Kradzież paliwa to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL