Rejestracja samochodów ciężarowych

Rejestracja samochodów ciężarowych

W sierpniu 2012 roku, według wstępnych danych CEP zarejestrowano 3 529 nowych i używanych pojazdów użytkowych powyżej 3,5 tony, w tym autobusów.

Rezultat sierpnia był wyższy niż odnotowany miesiąc wcześniej o 6,6% a w porównaniu rok do roku poziom był niemal jednakowy (-0,5%). Przełamany został w tej grupie zwyczajowy trend sezonowego spadku liczby rejestracji w drugim miesiącu wakacyjnym względem pierwszego. Przyczyniły się do tego niezła sytuacja na rynku nowych samochodów ciężarowych i nieco większa liczba (1 678) pierwszych rejestracji używanych samochodów ciężarowych niż w miesiącu poprzedzającym (+7,5% m/m), jak i używanych autobusów (372, +84,2% m/m).

Nowych pojazdów użytkowych powyżej 3,5t zarejestrowano w sierpniu 1 479, po raz drugi z rzędu więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku (+325; +25,2% r/r) ale zgodnie z typowym sezonowym trendem mniej niż przed miesiącem o 3,6% . W grupie tej było 1 414 nowych samochodów ciężarowych (+358; +33,9% r/r) i 65 autobusów (-33; -33,7%r/r). Od początku roku na drogi wyjechało 11 476 nowych pojazdów użytkowych powyżej 3,5t, było to mniej o 175 (-1,5%) niż przed rokiem.

Nowe samochody ciężarowe o DMC >3,5
W sierpniu zarejestrowano 1 414 nowych samochodów ciężarowych. Więcej o 33,9% tj. 358 sztuk niż przed rokiem i mniej niż w lipcu o 3,5% (-52) . Był to kolejny miesiąc, w którym obserwowaliśmy zdecydowany wzrost rok do roku po spadkach na początku roku, od lutego do czerwca. Rosnąca liczba pojazdów potencjalnie przeznaczonych na wywóz za granicę, z których część opuszcza kraj na Polskich tablicach może przyczyniać się do poprawy wskaźników. W sierpniu z rejestracją czasową na koniec miesiąca pozostawało ok 17% pojazdów i ponad połowa z nich miała wskazaną miejscowość zagraniczną rejestracji. W lipcu przed rokiem pozycje z odnotowaną rejestracją czasową stanowiły ok. 5%.


4trucks.pl / PZPM

Przeczytaj też:
Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Darmowe napoje na stacjach Circle K

Firma wspiera służby ratunkowe.

 

Rynek pojazdów użytkowych w Europie. Którym rynkiem jest Polska?

Nowe samochody użytkowe.

Czy zawodowy kierowca mógł się tak zachować? (video)

Jeden z internautów zamieścił na youtube film, w którym widać, że kierowca Flixbusa uporczywie pozostaje na lewym pasie ruchu blokując karetkę pogotowia.

 

FlixBus z bateriami słonecznymi na dachu aubusów

FlixBus wyposażył w panele słoneczne autobus kursujący na trasie międzynarodowej, między Dortmundem a Londynem.

Elektryczny Solaris w nowej odsłonie

Jak informuje spółka Solaris Bus & Coach jeszcze w tym roku pojawi się nowy autobus elektryczny.

Czołowe zderzenie? Zginęło dwóch kierowców ciężarówek

Do bardzo poważnego wypadku doszło na Węgrzech. Nie znana jest przyczyna zderzenia dwóch ciężarówek.

 

Autobusy MAN i Neoplan pod nowym kierownictwem

Nowa dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska objęła swoje stanowisko z dniem 1 sierpnia br.

 

Raben bardziej ekonomicznie i ekologicznie

Grupa Raben w 2016 roku przeprowadziła pierwsze testy samochodów ciężarowych na gaz.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL