WITD: Kolejny nielegalny przewóz osób

WITD: Kolejny nielegalny przewóz osób

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku w dniu 7 września 2012r. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Sokółka zatrzymali do kontroli pojazd przewożący pasażerów.

Podczas kontroli okazało się, że busem dokonywany jest nielegalny, zarobkowy przewóz osób na trasie Sokółka - Modlin.

Zarobkowego transportu osób dokonywał polski przedsiębiorca, który pomimo stwierdzonych dzień wcześniej, także podczas kontroli drogowej, naruszeń nie zaprzestał nielegalnych przewozów osób. Kierowca nie okazał wymaganego przy tego rodzaju przewozie wypisu z licencji. Wobec przedsiębiorcy wszczęto wyjaśniające postępowanie administracyjne zagrożone karą 8000zł.

Okazało się, że stan techniczny kolejnego pojazdu należącego do tego przewoźnika jest niewłaściwy. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu za brak szpilki koła mocującego koło. Poprzednio skontrolowany pojazd przewożący osoby poruszał się bez ważnych badań technicznych oraz nie posiadał światła mijania. Ponadto okazało się, że do busa zamontowano dodatkowe fotele, których liczba przewyższała ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym - zamiast dopuszczalnych 6 było 9 siedzeń. Kierujący nie okazał także dokumentu ubezpieczenia obowiązkowego.

Eliminowanie przez pracowników Inspekcji Transportu Drogowego z rynku nieuczciwej konkurencji oraz z ruchu uszkodzonych i nielegalnie przerabianych samochodów być może uratowało już życie i zdrowie wielu ludziom podróżującym po polskich drogach. Warto byłoby, aby podróżujący korzystali ze środków transportu rzetelnych, odpowiedzialnych przewoźników wykonujących legalnie przewozy drogowe.
Kontrole ukierunkowane na nielegalne przewozy, w szczególności osób, będą kontynuowane.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL