Continental AG wraca na listę największych spółek niemieckiej giełdy

Continental AG wraca na listę największych spółek niemieckiej giełdy

Continental AG po sesji 24 września 2012 r. powróci do składu indeksu DAX30 skupiającego największe spółki notowane na Niemieckiej Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie nad Menem.

Od 2008 r. kapitalizacja jednego z największych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego wzrosła z 4,6 mld euro do 16,8 mld euro w 2012 r. i jest największa w 141- letniej historii firmy.

- Cieszymy się z naszego powrotu do grona najbardziej wartościowych spółek notowanych na Niemieckiej Giełdzie. Ten krok potwierdza sukces ciężkiej pracy ponad 170 000 pracowników Spółki na całym świecie - powiedział Prezes Zarządu międzynarodowego dostawcy motoryzacyjnego, dr Elmar Degenhart. - Dla nas, powrót do indeksu blue chipów jest zarówno dowodem uznania, jak również zachętą do dalszej pracy. W ciągu ostatnich lat, byliśmy w stanie uzasadnić, zaufanie jakim obdarzyli nas nasi klienci, inwestorzy i banki, dzięki czemu znacznie zwiększyliśmy naszą wartość rynkową - dodaje dr Elmar Degenhart.

Na początku sierpnia Continental przedstawił bardzo dobre półroczne wyniki finansowe, które pozwoliły na podniesienie prognoz finansowych. Ten rok koncern zamierza zakończyć ze sprzedażą na poziomie 32,5 mld euro. Wyniki te pozwoliły firmie Continental awansować na drugie miejsce w międzynarodowym rankingu największych światowych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL