WITD: Nielegalny przewóz osób

WITD: Nielegalny przewóz osób

W dniu 6 września 2012r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli busa przewożącego pasażerów.

Kontrolujący stwierdzili nielegalny, zarobkowy przewóz osób. Kierowca nie okazał wymaganego przy tego rodzaju przewozie wypisu z licencji. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 8000 zł.

Ponadto okazało się, że do busa zamontowano dodatkowe fotele. Samochód zarejestrowany był na 6 osób natomiast siedzeń było 9. Kierujący nie okazał także dokumentu ubezpieczenia obowiązkowego. Pojazd poruszał się bez ważnych badań technicznych oraz nie posiadał światła mijania. W związku ze stwierdzonymi usterkami zatrzymano dowód rejestracyjny.


4trucks.pl / WITD Białystok

Przeczytaj też:
Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Pługo-piaskarki do poprawy stanu technicznego

Po raz kolejny, przez zbliżającym się sezonem zimowym, pojazdy zimowego utrzymania dróg musiały poddać się badaniom technicznym.

Wakacyjno-weekendowe zakazy jazdy kogo dotyczą?

Kierowcę, który pomimo obowiązującego zakazu ruchu dla ciężarówek postanowił wyjechać na drogę, skontrolowali lubuscy inspektorzy ITD.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

W Holandii zaczynają odczytywać inteligentne tachografy bez zatrzymywania ciężarówki do kontroli

Organy kontrolne w krajach UE, które sprawdzają transport drogowy, od połowy lipca 2024 r., będą wyposażone w sprzęt do zdalnego odczytu inteligentnych tachografów. Jednak niektóre już go mają.

Słowacki kierowca ciężarówki używał dwóch kart do tachografu

W dniu 14 maja inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika ze Słowacji.

Gdy prowadzisz w trybie OUT

Lubuski WITD zatrzymał do kontroli na S3 polską ciężarówkę, która jechała z Kutna do Szczecina.

Mobilna linia diagnostyczna w Karkonoszach

Kontrola stanu technicznego samochodów ciężarowych w czterech dniach ujawniła 17 niesprawnych ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje