Nieoznakowane radiowozy ITD

Nieoznakowane radiowozy ITD

We wrześniu na drogach pojawią się samochody Inspekcji Transportu Drogowego z fotoradarami, które będą robić zdjęcia autom przekraczającym prędkość.

Inspektorzy planują inną strategię działań od stosowanej przez drogówkę. Jeśli policjant nagra wyczyny kierowcy na drodze, zatrzymuje go i wypisuje mandat. ITD, które do dyspozycji będzie mieć w sumie 35 aut, chce uwieczniać kierowców jeżdżących zbyt szybko, ale używając do tego nie wideorejestratorów jak drogówka, lecz fotoradarów działających także podczas ruchu radiowozu.

Ponadto inspektorzy nie planują nikogo zatrzymywać na drodze. Jednak nie oznacza to, że kierowca zostanie bezkarny. Zdjęcie wprost z radiowozu trafi przez bezprzewodowy internet do siedziby ITD. Po sprawdzeniu do kogo należy samochód, właścicielowi pojazdu zostanie przesłana korespondencja i dopiero w tym momencie dowie się, że został uwieczniony przez mobilny fotoradar ITD.

Kierowca przekraczający prędkość, nie musi być ścigany - wystarczy, że ten będzie wyprzedzał lub wymijał nieoznakowany pojazd ITD, aby została mu wykonana fotografia.


4trucks.pl / interia.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL