Nieoznakowane radiowozy ITD

Nieoznakowane radiowozy ITD

We wrześniu na drogach pojawią się samochody Inspekcji Transportu Drogowego z fotoradarami, które będą robić zdjęcia autom przekraczającym prędkość.

Inspektorzy planują inną strategię działań od stosowanej przez drogówkę. Jeśli policjant nagra wyczyny kierowcy na drodze, zatrzymuje go i wypisuje mandat. ITD, które do dyspozycji będzie mieć w sumie 35 aut, chce uwieczniać kierowców jeżdżących zbyt szybko, ale używając do tego nie wideorejestratorów jak drogówka, lecz fotoradarów działających także podczas ruchu radiowozu.

Ponadto inspektorzy nie planują nikogo zatrzymywać na drodze. Jednak nie oznacza to, że kierowca zostanie bezkarny. Zdjęcie wprost z radiowozu trafi przez bezprzewodowy internet do siedziby ITD. Po sprawdzeniu do kogo należy samochód, właścicielowi pojazdu zostanie przesłana korespondencja i dopiero w tym momencie dowie się, że został uwieczniony przez mobilny fotoradar ITD.

Kierowca przekraczający prędkość, nie musi być ścigany - wystarczy, że ten będzie wyprzedzał lub wymijał nieoznakowany pojazd ITD, aby została mu wykonana fotografia.


4trucks.pl / interia.pl

Przeczytaj też:
System eCall obowiązkowy od 2015

Od października 2015 roku we wszystkich nowych samochodach osobowych i lekkich dostawczych będzie obowiązkowo montowany system eCall automatycznie powiadamiający służby ratunkowe o wypadku. Samochody ciężarowe nie wjadą do Rosji?

Federalna Służba Celna Rosji (FTS) wypowiedziała Stowarzyszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ASMAP), operatorowi systemu TIR w Federacji Rosyjskiej, umowę o współpracy, co - zdaniem ekspertów - uniemożliwi stosowanie Konwencji TIR w Rosji. Tysiące mandatów z fotoradarów do kosza?

Sprawą mandatów wystawionych na podstawie zdjęć zajmie się wkrótce Sąd Najwyższy. Ciemno na nowej obwodnicy

Nie działają latarnie na obwodnicy między wrocławskim osiedlem Wojnów a wsią Łany. Nowe fotoradary niezgodne z prawem?

Wygląda na to, że skandal z nielegalnymi lampami błyskowymi w radiowozach Inspekcji Transportu Drogowego był tylko wierzchołkiem góry lodowej. Drogowa piramida zszokowała niemiecką policję

Nasi rodacy rzadko trafiają na czołówki zagranicznych serwisów motoryzacyjnych, ale przypadek kierowcy ciężarówki z Polski odnotowała większość liczących się portali oraz niemiecka prasa. Droższe tankowanie?

Benzyna bezołowiowa 95 może w przyszłym tygodniu kosztować na stacjach 5,39-5,50 zł/l, za tankowanie oleju napędowego kierowcy będą płacić 5,46-5,58 zł/l, a autogazu ok. 2,64-2,72 zł/l - prognozuje e-petrol.pl. Paliwowy biznes

Kolejki ciężarówek czekających na wjazd z Polski na Białoruś i z Białorusi na Litwę tworzą się z powodu uprawiania przez kierowców "biznesu paliwowego". Za 7 lat 2 tys. km autostrad i 2,8 tys. dróg ekspresowych

W 2020 r. w Polsce będzie 2 tys. kilometrów autostrad, 2,8 tys. km dróg ekspresowych, a na 350 km linii kolejowych pociągi będą mogły jeździć szybciej niż 160 km/godz. - zakłada Strategia Rozwoju Transportu, przyjęta we wtorek przez rząd.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL