WITD: Fatalny stan techniczny

WITD: Fatalny stan techniczny

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku

W dniu 20.08.2012 r. w miejscowości Słupsk na ul. Kołłątaja inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału słupskiego skontrolowali ciągnik siodłowy wraz z naczepą należący do polskiego przewoźnika.

W trakcie kontroli inspektorzy stwierdzili liczne nieprawidłowości związane ze stanem technicznym ciągnika siodłowego tj. brak homologowanych tablic rejestracyjnych, zużyte ogumienie osi tylnej, zużyte gumy stabilizatorów, nieszczelny układ pneumatyczny, wyciek płynów eksploatacyjnych z okolic silnika, nieszczelny układ wydechowy, brak dwóch śrub na półosi napędowej z lewej strony, luzy układu kierowniczego, nierównomiernie zużyty bieżnik opon na pierwszej osi, zbity prawy przedni oraz tylny klosz lampy.

Natomiast podczas kontroli naczepy stwierdzono: zużyte ogumienie oraz różna rzeźba bieżnika na pierwszej, drugiej i trzeciej osi, nieszczelny układ pneumatyczny, skorodowana rama naczepy, niesprawne oświetlenie, zniszczone tablice wyróżniające.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Przeczytaj też:
Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

W pierwszy październikowy poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 89 w Gdańsku patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią.

„Dostawczak” wagi ciężkiej

Naruszenie stateczności pojazdu

Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Rosyjski kierowca z fałszywym certyfikatem ATP

W dniu 11 marca inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do kontroli pojazd należący do rosyjskiego kierowcę, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. WITD: Jazda bez zahamowań

W dniu 11 grudnia 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportowego w Gdańsku w trakcie rutynowych działań na drodze krajowej nr 89 zatrzymał do kontroli pojazd członowy krajowego przewoźnika, którym wykonywano przewóz dwudziestu pięciu ton jęczmienia. WITD: Ważenie pojazdów o dmc do 3,5 tony

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. WITD: Ważenie pojazdów na terenie Trójmiasta i okolic

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. Ważenia pojazdów o dmc do 7,5t

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. WITD: Skuteczna interwencja na wniosek obywatela

W dniu 8 kwietnia.2014 r. zaniepokojony obywatel poinformował Policję o poruszaniu się po drodze wojewódzkiej nr 468 pojazdu nienormatywnego przewożącego koparkę, której ramie wystawało poza obrys pojazdu o ok. 4 m.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL