Nowy Volvo FH - daleko w przyszłość

Nowy Volvo FH - daleko w przyszłość

Światowa premiera i inauguracja nowego Volvo serii FH odbędzie się 5 września o godzinie 21.00 czasu środkowoeuropejskiego w Göteborgu.

Równoległe wydarzenia są również planowane: w Madrycie, w Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i Brukseli. Ponadto, będzie można śledzić na żywo na zdarzenie w internecie, za pośrednictwem strony startowej www.volvotrucks.com/FH.

Już dziś wiadomo, że nowe FH ma wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, które wyznaczą nowe standardy w transporcie długodystansowym. Prezes Volvo Trucks Truck Claes Nilsson mówi o nowych wersjach FH i FH 16, że ciężarówki te "przenoszą nas daleko w przyszłość".Nigdy wcześniej Volvo Trucks nie prowadziło dak dużych badań wśród kierowców i firm transportowych. Widzieliśmy zdjęcia z autostrad, gdzie pojazdy testowe brały udział w regularnych transportach u przedsiębiorców. Efektem jest produkt, który nie tylko spełnia dzisiejsze potrzeby, ale także wybiega daleko w przyszłość pod względem zastosowanych rozwiązań."More like a car than a truck" - mówiąc te słowa Claes Nilsson tłumaczy, że to bardziej samochód osobowy niż klasyczna ciężarówka. Na przykład w nowym Volvo FH zastosowano system IFS, czyli indywidualne zawieszenie każdego z przednich kół.

Nowy-volvo-fh-ifs

Wkrótce przedstawimy kolejne szczegóły o nowym Volvo serii FH.

(MB)
4Trucks.pl

Przeczytaj też:
Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Unijny rynek ciężarówek u progu kryzysu epidemii. Rejestracje nowych samochodów w UE

W lutym 2020 r. rejestracje pojazdów użytkowych w całej Unii Europejskiej spadły o 6,2%.

 

DAF Trucks zawiesza produkcje ciężarówek

Firma PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r.

 

Polski kierowca mieszka w rozbitej ciężarówce we Włoszech. Prośba o pomoc

Portal Polacy we Włoszech zamieścił post od rodziny kierowcy ciężarówki. Bez samochodu trudno kierowcy będzie opuścić obecnie Włochy.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Odstępstwa od przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku w Polsce. Przepisy nie dla wszystkich kierowców

Zmiana czasu dziennych i tygodniowych okresów odpoczynku dla kierowców ciężarówek.

 

Darmowe napoje na stacjach Circle K

Firma wspiera służby ratunkowe.

 

Sytuacja w Niemczech i Holandii na parkingach dla kierowców

W Niemczech większość miejsc postojowych dla ciężarówek pozostaje otwarta dla kierowców. Dostępne są również bezpłatne sanitariaty, choć nie wszystkie.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL