Opony ciężarowe Goodyear

Opony ciężarowe Goodyear

Kategoria "A" pod względem efektywności paliwowej.

Parametry na etykietach na oponach potwierdzają wieloletnie zaangażowanie marki Goodyear w stałe podnoszenie osiągów swoich produktów

Wprowadzenie obowiązku etykietowania opon w UE zainicjowało nową metodologię badania parametrów opon, ale również umożliwia pokazanie długoletniej tradycji tworzenia najwyższej jakości produktów przez Goodyeara. Wprowadzenie w maju br. możliwości dobrowolnego etykietowania opon (obowiązek etykietowania wejdzie w życie w Unii Europejskiej 1 listopada br.) pokazało, że opony do pojazdów ciężarowych Goodyear już teraz mogą sprostać wysokim wymogom UE pod względem efektywności paliwowej. Najlepszym tego przykładem są opony do naczep Goodyear LHT II, które otrzymały unijną kategorię „A” właśnie pod względem wydajności paliwowej. Kategoria ta dotyczy dwóch rozmiarów*, które są dostępne na rynku od 2010 roku.

W nowej, unijnej klasyfikacji doskonałe wyniki osiągnęły również nowe opony Marathon LHS II + na oś sterującą i Regional RHT II do naczep, które otrzymały kategorię "B" ze względu na efektywność paliwową i przyczepność na mokrej nawierzchni, w wielu rozmiarach**. Dobre osiągi mają również opony na oś sterującą Regional RHS II, które w jednym rozmiarze otrzymały kategorię „C” pod względem efektywności paliwowej i "A" z uwagi na drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a w drugim rozmiarze odpowiednio kategorie "B/B"***. Około połowy oferowanych obecnie opon Goodyear i Dunlop do pojazdów ciężarowych uzyskuje według klasyfikacji kategorie „C/C” lub wyższe. Organizacja branżowa niemieckiego przemysłu gumowego opisuje opony, które otrzymały kategorię "C/C" lub wyższą jako ‘bardzo dobre’, a opony z oznaczeniem "A/C" – "A/A" i "C/A" – "A/A" jako "wyjątkowo dobre".

- Oceny jakie uzyskały nasze produkty w ramach wprowadzonej przez UE klasyfikacji opon świadczą o tym, że Goodyear od wielu lat dostarcza klientom produkty o najwyższych parametrach - szczególnie w zakresie wydajności paliwowej. Jesteśmy dumni z ocen uzyskanych przez nasze opony. To, że w niektórych przypadkach oferowaliśmy ten poziom jakości już od 2010 roku dowodzi raz jeszcze, iż dbamy o potrzeby klientów, dostarczając opony, które zmniejszają zużycie paliwa i mają doskonałe parametry hamowania na mokrej drodze. Istnieje także wiele innych kryteriów, dzięki którym nasze opony charakteryzują się znakomitą relacją jakości do ceny - w tym przebiegi, możliwość pogłębiania i bieżnikowania oraz trwałość - powiedział Boris Stevanovic, dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w przeszło 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

 

4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL