Ponad milion kierowców w Polsce z szybami NordGlass

Ponad milion kierowców w Polsce z szybami NordGlass

Największy producent szyb samochodowych w Polsce oraz właściciel ogólnopolskiej sieci napraw i sprzedaży umacnia swoją pozycję na krajowym rynku.

Tylko w ciągu ostatnich 4 lat ponad 1 milion kierowców w Polsce zostało posiadaczami szyb wyprodukowanych przez NordGlass.

Grupa NordGlass produkuje rocznie 1 mln szyb w dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Koszalinie i Słupsku. Ponad 70% sprzedaży kierowana jest na eksport. Szyby NordGlass można kupić niemal w całej Europie, a także w Afryce, Azji, Ameryce Południowej oraz od niedawna w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 5 lat firma rośnie średnio o 20% każdego roku. Mimo silnej koncentracji na rynkach zagranicznych, NordGlass stale umacnia swoją pozycję w Polsce. Jako lider rynku serwisowania i wymiany szyb posiada 37 firmowych punktów na terenie całego kraju oraz współpracuje z 80 punktami partnerskimi.

- Statystycznie prawie co 20 samochód w Polsce jeździ z szybą NordGlass. Cieszy nas, że nasza marka zdobyła tak wielkie zaufanie wśród kierowców, gdyż nie można sobie wyobrazić lepszej rekomendacji dla naszych usług - mówi Grzegorz Łajca, prezes zarządu NordGlass - Aby zaspokoić stale rosnący popyt na nasze produkty, zwiększyliśmy niedawno moce produkcyjne Nordglass do 1,3 mln szyb rocznie. W najbliższym czasie zamierzamy także dalej rozwijać sieć serwisów wymiany i naprawy szyb oraz naszą sieć franczyzową.

Rynek szyb stale się rozwija. Mimo, że sprzedaż nowych aut od paru lat notuje spadki to z roku na rok liczba samochodów w Polsce rośnie. Według GUS w 2010 r. po polskich drogach jeździło ich ponad 23 mln. NordGlass z asortymentem obejmującym ok. 1200 modeli szyb jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie rynku na wymianę i naprawę szyb w autach osobowych jak i ciężarowych. Według publikowanych w zeszłym miesiącu badań SMG/KRC 26% kierowców przyznaje, że jeździ w uszkodzoną szybą ryzykując bezpieczeństwo jazdy na drodze oraz negatywne konsekwencje związane z ewentualnym zatrzymaniem przez Policję. W przypadku kontroli drogowej, uszkodzona szyba czołowa może być powodem odebrania dowodu rejestracyjnego a kierowca może być ukarany mandatem w wysokości nawet 500 zł.


4trucks.pl / NordGlass

Przeczytaj też:
Prezenty dla klientów od NordGlass

Największa polska sieć serwisów wymiany i napraw szyb samochodowych NordGlass ruszyła z kolejną odsłoną wakacyjnej kampanii reklamowej. Ubezpiecz swoją szybę

nordglass-4trucks

Stosunkowo nowy produkt - ubezpieczenie szyby samochodowej, cieszy się coraz większą popularnością wśród zmotoryzowanych.

Powłoka hydrofobowa od NordGlass sposobem na niepogodę

Pow-oka_hydrofobowa_-_600

Powłoka hydrofobowa, to technologia od lat stosowana w lotnictwie i przemyśle zbrojeniowym. Sprawia ona , że podczas jazdy, woda i brud są samoczynnie usuwane z powierzchni szyby. Dzięki hydrofobizacji kierowcy mogą czuć się znaczenie pewniej i bezpieczniej kierując pojazdem w trudnych warunkach atmosferycznych.

NordGlass rozpoczyna sprzedaż w USA

Wiodący producent szyb samochodowych kontynuuje ekspansję zagranicznąi uruchamia sprzedaż w Ameryce Północnej.  Za Atlantykiem firma zamierza oferować swój flagowy produkt - czołowe szyby samochodowe marki NordGlass. Ameryka Północna jest już piątym kontynentem, na którym Grupa będzie oferować swoje produkty.

Bezpieczeństwo zapewniane przez szyby samochodowe

Szyba samochodowa nie tylko umożliwia obserwację drogi i otoczenia podczas jazdy, ale spełnia również istotne funkcje, wypływające na ochronę pasażerów. Nie tylko osłania ona przed wiatrem, opadami atmosferycznymi, niesfornymi owadami, czy odpryskującymi z jezdni kamykami i żwirem.  Na bezpieczeństwo, zapewniane przez szybę samochodową, wpływa  szereg jej właściwości, z których czasem nie zdajemy sobie sprawy. Jakość czołowej szyby samochodowej ma kluczowe znaczenie, w kontekście dynamiki auta, odporności całego nadwozia, a nawet dachu w momencie dachowania. Ogromną rolę odgrywa ona także przy właściwym ułożeniu otwierających się poduszek powietrznych. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL