eArchiwum w DSV

eArchiwum w DSV

Polskie spółki duńskiego koncernu transportowo - logistycznego DSV przekazały zewnętrznemu operatorowi zarządzanie swoim archiwum.

Ponad 300 palet papierowego archiwum Grupy DSV przeszło do historii… w formie elektronicznej.

Dzięki przejściu na elektroniczny system przetwarzania, zarządzania procesami oraz obiegiem dokumentów DSV ograniczyło koszty przechowywania dokumentów o ok. 30 proc i poczyniło kolejny krok w kierunku ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Umowa między firmą Pika Sp. z o.o. a Grupą DSV zakładała stworzenie centralnego archiwum obejmującego pełną dokumentację dla wszystkich spółek grupy. Wszystkie dokumenty, składowane do tej pory w różnych magazynach w całej Polsce, zostały przeniesione do magazynu Pika w Ołtarzewie k. Warszawy.

- Proces przekazywania dokumentów został rozpoczęty w lutym 2012 roku i objął przegląd, inwentaryzację, kwalifikację, repacking w kartony Pika i przewóz dokumentów ze wszystkich lokalizacji grupy DSV w Polsce - tłumaczy Jacek Poszust, Specjalista ds. Ochrony Środowiska w DSV Road.

Obecnie Pika archiwizuje, przechowuje, wypożycza i fizyczne utylizuje całość dokumentacji DSV. Wypożyczanie dokumentów odbywa się w formie elektronicznej. Wprowadzenie tego typu elektronicznego rozwiązania pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów związanych z obsługą archiwum i komercyjne wykorzystanie powierzchni magazynowych zajmowanych dotychczas przez archiwum tradycyjne.


4trucks.pl / Grupa DSV

Przeczytaj też:
DSV Solutions rośnie w Sosnowcu

Start projektu planowany na przyszły rok

DSV rozbudowuje sieć oddziałów w Polsce

Na początku przyszłego roku DSV uruchomi nowy oddział w Szczecinie, zwiększając tym samym do 15 liczbę swoich lokalizacji w Polsce. Jakie wyzwania stoją przed branżą retail?

Branża retail stawia przed operatorami logistycznymi bardzo złożony zestaw wymagań – począwszy od potrzeby ogromnej elastyczności aż po konieczność specjalizacji. DSV Air and Sea z nagrodą Spedytora Roku

DSV Air&Sea zostało wyróżnione nagrodą Spedytora Roku na uroczystej gali nagród Cargo Airline of the Year, która odbyła się 23 kwietnia br. w Londynie. Eksport w branży transportowej w 2015 r.

Na wielu europejskich rynkach po latach kryzysu i stagnacji widać symptomy ożywienia gospodarczego. Dynamiczny rozwój DSV Road w Łodzi

Z początkiem października 2015 roku DSV Road rozpoczęło działalność w nowym obiekcie logistycznym zlokalizowanym w Panattoni Business Center Łódź II. Sytuacja w transporcie morskim szansą na rozwój intermodalu

Droga morska od lat dominuje na szlaku transportowym pomiędzy Dalekim Wschodem i Europą, głównie ze względu na korzystne stawki, szczególnie w porównaniu z alternatywnym transportem lotniczym. Kolejny magazyn DSV Solutions otwarty

DSV Solutions podpisało umowę najmu nowego obiektu, zlokalizowanego na terenie Prologis Park Teresin. Rynek spożywczy oczami operatora logistycznego

Zgodnie z najnowszym prognozami w 2015 roku rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnie wartość prawie 243 mld zł - o 2,1% więcej niż rok wcześniej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL