GITD: Kontrola autentyczności zezwoleń

GITD: Kontrola autentyczności zezwoleń

Szkolenie funkcjonariuszy Policji z zakresu kontroli autentyczności zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy.

Z inicjatywy Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w dniach 10–22 sierpnia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku przeprowadzą szkolenia funkcjonariuszy Policji z zakresu kontroli autentyczności zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy.

Konieczność przeprowadzenia takich szkoleń została podyktowana stwierdzonymi w ostatnim czasie przypadkami posługiwania się przez kierowców spoza Unii Europejskiej fałszywymi zezwoleniami. Podczas zajęć inspektorzy oprócz wykładów teoretycznych przeprowadzą również ćwiczenia praktyczne z zakresu posługiwania się urządzeniami do sprawdzania autentyczności dokumentów kontrolowanych przy przewozie drogowym.

Funkcjonariusze po ukończeniu przedmiotowego szkolenia, w których uczestniczyć ma ok. 200 policjantów ruchu drogowego garnizonu podlaskiego z pewnością przyczynią się do skutecznego wyeliminowania procederu posługiwania się fałszywymi zezwoleniami.


4trucks.pl / GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL