Goodyear Dunlop na targach IAA

Goodyear Dunlop na targach IAA

Światowa premiera nowej linii opon autobusowych.

Goodyear Dunlop zaprezentuje podczas targów IAA Commercial Vehicle Show 2012 nową linię opon autobusowych Goodyear oraz swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne. Stoisko Goodyear Dunlop znajdzie się pod numerem B22 w hali numer 12. Targi odbędą się w dniach 20-27 września br. w Hanowerze w Niemczech.


Goodyear Marathon Coach (którą można montować na wszystkich osiach) i Goodyear Ultra Grip Coach (opona zimowa) to zupełnie nowe opony marki Goodyear zaprojektowane specjalnie do autobusów. Goodyear od wielu lat jest liczącym się dostawcą dla tej branży, a premiera nowych produktów jest kontynuacją tego kierunku rozwoju. Podczas targów IAA można będzie uzyskać informacje m.in. na temat charakterystyki rzeźby bieżnika oraz komfortu jazdy na ww. nowych oponach. Wszystkie prezentowane dane zebrano w oparciu o opinie operatorów flot autobusowych, którzy testowali nowe opony.

Marka Goodyear słynie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dlatego też częścią wystawy będzie prezentacja nowych produktów, które doskonale ilustrują zaangażowanie Goodyear Dunlop na rzecz przyszłych korzyści dla operatorów pojazdów ciężarowych i przemysłowych, korzystających z nowoczesnego ogumienia.

Ponadto, Goodyear Dunlop zaprezentuje specjalny pojazd ciężarowy wykonany z klocków LEGO, który odegra główną rolę w projekcie dobroczynnym "DocStop for Europeans e.V.", wspierającym inicjatywę europejskich kierowców pojazdów ciężarowych. DocStop oferuje pomoc medyczną kierowcom aut ciężarowych w trasie. Celem akcji jest zapewnienie każdemu kierowcy pojazdu ciężarowego w Europie łatwego dostępu - w razie potrzeby- do lekarza.

Zarówno inicjatywa DocStop, jak i inne przedsięwzięcia Goodyear Dunlop zostaną szczegółowo przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się 19 września br. (godz. 13:15) na stoisku Goodyear Dunlop na targach IAA.

Z myślą o operatorach pojazdów ciężarowych, a w szczególności menedżerach flot, Goodyear zaprezentuje swoją "mistrzowską drużynę" Goodyear, w skład której wchodzą opony Marathon LHS II+ na oś sterującą, opony LHD II+ na oś napędową oraz opony LHT II do naczep. Za sprawą nowego unijnego obowiązku etykietowania opon, klienci otrzymają ich specyfikację z informacjami o 3 kluczowych parametrach: efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomie emitowanego hałasu zewnętrznego. Na targach prezentowane będą również opony, które można bieżnikować: Goodyear TreadMax i Dunlop MultiTread.

Na zakończenie Goodyear Dunlop zorganizuje na targach IAA losowanie. Codziennie goście odwiedzający stoisko będą mogli wygrać największy w historii model wykonany w systemie LEGO Technic - LEGO Technic Unimog U400 (składający się z 2048 elementów) lub ciężarówki do załadunku i transportu drewna LEGO Technic Logging Truck.

4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Przeczytaj też:
TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

Goodyear doradza operatorom autokarów

Specjalne opony autokarowe zapewniają długie przebiegi, komfort jazdy i niski koszt na kilometr

Nowość od Goodyear

Goodyear wprowadza nowe opony o podwyższonej trwałości dla lekkich pojazdów ciężarowych

Goodyear Proactive Solutions zdobył nowych, flagowych klientów

Międzynarodowe przedsiębiorstwa transportowe wybierają system Goodyear Proactive Solutions

Zimówki do każdej ciężarówki

Nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu

Zwiększona ładowność użytkowa i obniżone koszty operacyjne

Nowa opona Goodyear dla lekkich naczep typu mega

Goodyear Proactive Solutions umożliwia monitorowanie pojazdów

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Wersja TreadMax dla naczep o dużej nośności
Goodyear wprowadza nowe bieżnikowane opony o wysokim indeksie nośności do naczep Goodyear rozszerza ofertę opon KMAX

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL