Szyte na miarę usługi serwisowe MAN Truck

Szyte na miarę usługi serwisowe MAN Truck

Szeroka oferta usług firmy MAN adresowanych dokładnie do potrzeb klienta w celu obniżenia Total Cost of Ownership (TCO).

Pojazdy użytkowe firmy MAN to niezawodni partnerzy w branży transportowej, którzy codziennie doskonale realizują powierzane im trudne zadania - począwszy do dalekobieżnych przewozów międzynarodowych, aż po ciężką pracę na budowie. Tym bardziej niepożądane są przestoje w pracy pojazdu, bowiem kosztują czas i pieniądze. Wypadki, awarie czy też niewłaściwe serwisowanie to częste przyczyny, w związku z którymi ciężarówka czy autobus trafia do warsztatu, a nie do miejsca docelowego. Jako dostawca kompletnych rozwiązań transportowych firma MAN posiada bogatą ofertę usług skutecznie i niezawodnie wspierających klientów również po zakupie pojazdu. Aby zagwarantować długą żywotność pojazdu i zminimalizować czasy przestoju, konieczny jest profesjonalny serwis w autoryzowanej stacji serwisowej MAN. Jeśli mimo wszystko konieczna jest naprawa lub wymiana części, używanie przetestowanych oryginalnych części MAN zapobiega przykrym niespodziankom.

Nowa karta MAN ServiceCard zapewnia przejrzystość i efektywność działań
Na międzynarodowych targach IAA Nutzfahrzeuge 2012 firma MAN wraz z VW Leasing GmbH jako wydawcą kart wprowadzi w Niemczech nową kartę MAN ServiceCard. Dzięki swoim licznym funkcjom karta paliwowa i serwisowa zapewni nie tylko mobilność, lecz zwiększa także transparentność parku samochodowego i podnosi wydajność floty.

Jako uniwersalny środek płatniczy ułatwi codzienną eksploatację pojazdu, wyeliminuje uciążliwą konieczność wymiany walut i przyniesie klientowi korzyści w postaci odsetek i płynności finansowej. Nowa karta MAN zapewni pełny serwis w około 54 000 punktów przyjmowania elektronicznych kart paliwowych w 42 krajach Europy. Wszechobecna sieć stacji paliwowych DKV obejmująca ponad 35 500 stacji paliwowych różnych marek w całej Europie, obsługujących pojazdy użytkowe, gwarantuje wyjątkową niezależność i elastyczność. Ponadto klienci otrzymują atrakcyjne warunki tankowania paliwa, na przykład w postaci interesujących propozycji cenowych w tańszych stacjach kategorii B i C.

Oprócz tankowania można na przykład płacić kartą za przejazd autostradą, tunelem czy mostem. Klientom, którzy często poruszają się poza granicami kraju, proponuje się usługę zwrotu podatku VAT.

Karta MAN ServiceCard zabezpiecza klienta przed przykrymi niespodziankami w codziennej pracy. W razie awarii gwarantuje szybkie wykonanie naprawy przez całą dobę dzięki serwisowi Mobile24, uruchamiającemu pomoc drogową firmy MAN dla pojazdów ciężarowych i autobusów, jednocześnie redukując czasy przestoju. Dzięki karcie można też łatwo i szybko skorzystać z możliwości krótkoterminowego wynajmu pojazdu zastępczego w serwisie MAN Rental. W ramach sieci serwisowej MAN można bezgotówkowo korzystać z usług w zakresie konserwacji i napraw oraz nabywać części zamienne.


Serwis rozliczeniowy w połączeniu z nowym internetowym systemem kontroli i raportowania "fleet Trucks" umożliwia pełną transparentność kosztów w całej flocie. Wszystkie dane techniczne pojazdów z kartą MAN SerivceCard oraz wszystkie transakcje rozliczane za pomocą karty MAN ServiceCard, są automatycznie wgrywane do systemu "fleetTrucks". Dodatkowo można zapisywać w systemie wszystkie inne dane o umowach i wykonywanych czynnościach, jak choćby tankowaniu paliwa na firmowej stacji paliw. Inteligentne narzędzie do sporządzania raportów oszczędza czas potrzebny osobom odpowiedzialnym za zarządzanie parkiem maszyn na oceny i analizy. Jednocześnie osoby takie zyskują lepszy wgląd i mogą sprawować bardziej sprawny nadzór nad całą flotą, dzięki czemu możliwe jest skuteczniejsze kontrolowanie i ewentualne redukowanie kosztów. Klienci, którzy chcieliby importować dane z karty MAN ServiceCard do własnego systemu zarządzania parkiem maszyn, będą na życzenie otrzymywać za pośrednictwem poczty elektronicznej systematyczne standardowe raporty.

Karta MAN ServiceCard zwiększa komfort i mobilność w codziennej eksploatacji pojazdów, wspierając osoby zarządzające parkiem pojazdów skutecznym nadzorowaniu floty dzięki stałej wiedzy o aktualnych potrzebach klientów. Dzięki praktycznym ofertom oraz znakomitym usługom serwisowym karta MAN ServiceCard pomaga obniżyć całkowite koszty eksploatacji (TCO) i zwiększa ekonomiczność parku pojazdów.

Tańsze i niezawodne części zamienne - MAN Genuine Parts ecoline
Rosnący wiek floty oraz aspekty ekologiczne sprawiają, że tematy związane z częściami zamiennymi w branży samochodów użytkowych nabierają na znaczeniu. Na międzynarodowych targach pojazdów użytkowych IAA 2012 zostanie wprowadzona MAN Genuine Part ecoline, wychodząca na przeciw temu trendowi rynkowemu. Oferta będzie miała swoją premierę w Hiszpanii, Włoszech i Francji. MAN Genuine Parts ecoline to części zamienne regenerowane przez firmę MAN, jej wyłącznych partnerów serwisowych lub producentów komponentów wg standardów oryginalnych części MAN.

Klienci mogą więc sięgać po sprawdzone i tanie komponenty o jakości dorównującej nowym częściom. Ponadto odnoszą z tego tytułu szereg innych korzyści. Wymiana części w wielu wypadkach przebiega szybciej niż naprawa, przez co zmniejsza się czas przestoju pojazdu. Zregenerowane części są nie tylko tańsze od nowych egzemplarzy, lecz przyczyniają się do zachowania zasobów naturalnych i energii. Poza tym klienci otrzymują na MAN Genuine Parts ecoline taką samą gwarancję, jak w przypadku nowych części i zyskują na wyższej pozostałej wartości pojazdu dzięki szybszemu przywróceniu do stanu sprawności. Przetestowane oryginalne części MAN zapewniają klientom także po wymianie części wysoką jakość i niezawodność produktu, do jakiej zdążyli się przyzwyczaić. MAN Genuine Parts ecoline można bez problemu otrzymać w placówkach MAN Truck & Bus Center, bez ponoszenia dodatkowych nakładów.

Umowy serwisowe MAN dostępne w całej Europie
Właściwe serwisowanie i profesjonalne naprawy podwyższają bezpieczeństwo i przedłużają żywotność pojazdu. Dlatego w razie konieczności przeprowadzenia serwisu należy od razu skierować się do autoryzowanej stacji obsługi MAN, ponieważ oferują one klientom usługi najwyższej jakości. Użytkownicy pojazdów, którzy zawarli umowy serwisowe z MAN, są zawsze po bezpiecznej stronie: mogą skoncentrować się na swojej właściwej działalności, pozostawiając kwestie serwisowe w rękach specjalistów z firmy MAN. Aby zapewnić mobilność także za granicą, od tej pory w całej Europie dostępne są umowy serwisowe MAN – Comfort, ComfortPlus, ComfortRepair i ComfortSuper. W zależności od rodzaju umowy można także poza granicami kraju przeprowadzić okresowe regulacje, przewidziane prawem kontrole czy też usunąć usterki, wynikające z normalnego zużycia podzespołów. Regionalna stacja serwisowa MAN zajmuje się jednocześnie wszystkimi sprawami dotyczącymi parku maszyn klienta.

Dzięki rozszerzeniu umów serwisowych MAN na całą Europę klienci otrzymują finansowe zabezpieczenie także za granicą i zyskują na obniżeniu kosztów remontów i większej dyspozycyjności pojazdów. Skracają się czasy przestojów i redukują koszty personalne oraz administracyjne. Dodatkowo optymalnie wyregulowany i skonfigurowany pojazd zużywa mniej paliwa. Ponadto profesjonalny serwis MAN zwiększa wartość pojazdu przy odsprzedaży ze względu na przepisowe serwisowanie i naprawy.

MAN TeleMatics® seryjnie w TGX EfficientLine klasy Euro 6
MAN TeleMatics® jest efektywnym sposobem sterowania flotą, zarządzania parkiem maszyn oraz logistyką. Dzięki MAN TeleMatics® dysponenci i kierowcy mogą z większą pewność planować zadania i otrzymują szczegółowe informacje o zleceniach i trasach. Osoba zarządzająca parkiem maszyn może lepiej sterować pracami floty i uprościć procesy zarządzania w biurze.

MAN TGX EfficientLine z systemem Euro 6 jest seryjnie wyposażony w MAN TeleMatics® . Sprzęt jest wstępnie zainstalowany, a pierwszych 500 klientów ma już możliwość bezpłatnego testowania oprogramowania przez okres czterech miesięcy i przekonania się o zaletach ekonomicznego zarządzania flotą i przejrzystych procesów transportowych.


4trucks.pl / MAN Truck & Bus AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL