Aplikacje mobilne przydatne w podróży

Aplikacje mobilne przydatne w podróży

Okres wakacyjnych wyjazdów w pełni. Większość z nas nie rusza się z domu bez telefonu i słusznie, bo może się on okazać bardzo przydatny w podróży.

I nie chodzi tu tylko o możliwość kontaktu ze światem, ale korzystanie z aplikacji przygotowanych na smartfony. Przyjrzeliśmy się kilku takim bezpłatnym aplikacjom, które można znaleźć w Android Market.

Yanosik - Stop mandatom!
Yanosik to połączenie nawigacji oraz systemu ostrzegania się kierowców przed utrudnieniami na drodze. Użytkownicy znajdujący się w pobliżu danego zdarzenia otrzymają stosowny komunikat głosowy. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, jej ekran główny składa się z kilku przycisków za pomocą których można zgłosić rożne utrudnienia na drodze jak: nieoznakowane patrole, kontrolę Inspekcji Transportu Drogowego, wypadek, fotoradar, kontrolę prędkości. Dzieki aplikacji unikniesz zepsucia urlopowego nastroju mandatem. Yanosik umożliwia także wyznaczenie optymalnej trasy z uwzględnieniem różnych utrudnień - wypadków, remontów i korków. Dane są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Pokazuje też średnią prędkość z jaką poruszają się pojazdy w danym mieście. Dzięki zastosowaniu mapy 3D nawigacja jest przyjemna dla oka, a do tego transfer danych odbywa się szybciej niż w przypadku tradycyjnych map.

Bilkom - Rozkład pociągów
Nie każdy jednak ma zamiar podróżować autem. Dla tych, którzy preferują jazdę pociągiem stworzono aplikację Bilkom - osobisty rozkład jazdy pociągów. Jest to kompleksowy serwis informacyjny o polskich kolejach (posiada informacje o wszystkich przewoźnikach w Polsce, a także wielu europejskich). Umożliwia łatwe wyszukanie połączeń kolejowych, zaplanowanie podróży do konkretnego adresu, a także sprawdzenie czasu przyjazdu i odjazdu danego pociągu. Dane są stale aktualizowane, dzięki czemu aplikacja poinformuje nas o np. opóźnieniu danego pociągu, umożliwiając lepsze zagospodarowanie czasu. Bilkom prezentuje także rozkłady jazdy na stacjach znajdujących się w pobliżu. Użytkownik może też zapisać połączenia, które wyszukał i korzystać z nich w trybie offline.

Jak dojadę - komunikacja miejska
Kiedy znajdujemy się w obcym mieście łatwo jest zagubić się w meandrach tutejszej komunikacji miejskiej. W bezproblemowym przemieszcznaiu się po nieznanym terenie pomoże Jak dojadę - najdokładniejsza wyszukiwarka połączeń autobusowych i tramwajowych, obsługująca 12 największych polskich miast. Dane są stale aktualizowane. Wyszukiwać można po konkretnej lokalizacji GPS, adresie, punkcie na mapie, nazwach ulic, przystanku lub charakterystycznym dla danego miasta miejscu. Aplikacja automatycznie znajduje przystanki w pobliżu wybranej lokalizacji. Co więcej, wskazuje gdzie i na jaką linię należy się przesiąść, jakie zakupić bilety i z jakich innych opcji transportu można skorzystać. Jak dojadę posiada także funkcję nawigacji, która prowadzi użykownika przez całą trasę. Informacja głosowa zawiadamia o tym ile zostało jeszcze przystanków do końca podróży, przypomni o przesiadce, wskaże lokalizację, pokieruje którędy pójść, by dotrzeć na dany przystanek. Istnieje też możliwość wyłączenia mapy i działania offline.

Welcome 2 Poland - Mobilny przewodnik po Polsce
Kiedy już dojedziemy w upragniony zakątek Polski, warto zaczerpnąć informacji o noclegach, ciekawych miejscach w okolicy, przyjemnych knajpkach itd. Te informacje można odnaleźć właśnie w aplikacji Welcome 2 Poland. Z założenia skierowana jest ona do obcokrajowców, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z niej także Polacy - zwłaszcza, że wyposażona jest również w polską wersję językową. W aplikacji znajdują się informacje o kilku największych polskich miastach – Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz Katowicach. Zawiera ponad 220 000 punktów POI (m. in. bankomatów, stref darmowego wifi, klubów, hoteli). Aplikacja posiada dużą bazę multimediów, listę korporacji taksówkowych wraz z cennikiem, a także codziennie wysyła powiadomienia o ciekawych wydarzeniach w danym mieście. Przewodnik działa też w trybie offline co niweluje koszty transmisji, a dzięki funkcji "Znajdź mnie" pokazuje na mapie aktualną pozycję GPS użytkownika.


4trucks.pl / Creandi

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL