40 lat usługi pomoc drogowa DAF ITS

40 lat usługi pomoc drogowa DAF ITS

Międzynarodowa pomoc drogowa DAF ITS (International Truck Service) świętuje 40-lecie swojej działalności.

DAF ITS szybko przywraca sprawność pojazdom po awarii i jest uważana za czołową organizację usługową w branży transportowej.

W późnych latach 60. międzynarodowy transport drogowy znacznie się rozwinął. Przyczyniło się to do utworzenia w 1972 roku sieci DAF ITS - pionierskich usług w branży pojazdów użytkowych. Przez lata idea usług międzynarodowej pomocy drogowej firmy DAF nie uległa zmianie: celem jest umożliwienie jak najszybszego powrotu na trasę pojazdu po awarii, aby zapewnić jego maksymalną dostępność. Jednak usługi DAF ITS to nie tylko pomoc techniczna dla pojazdów ciężarowych i autobusów. W sytuacjach, gdy pojazd zostanie unieruchomiony po wypadku czy po wystąpieniu problemów z naczepą - wystarczy zadzwonić do centrali w Eindhoven (+31 40 214 3000). Przekazuje ona informacje odpowiednim komórkom międzynarodowej pomocy drogowej DAF. Pomoc można uzyskać również za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

24 godziny na dobę, 365 dni w roku
Już na samym początku firma DAF zdecydowała się na samodzielne zarządzanie siecią ITS. DAF ITS zajmuje centralne miejsce w organizacji, między działem części PACCAR a działem usług posprzedażnych. Zapewnia to pracownikom sieci ITS bieżący dostęp do najnowszych informacji technicznych oraz natychmiastową realizację pilnych zamówień na części. Sieć DAF ITS jest dostępna przez całą dobę, 365 dni w roku. Zapewnia pomoc drogową kierowcom i dealerom firmy DAF w dziesięciu językach na terenie 49 krajów. Doskonała opinia, jaką cieszą się usługi w Europie, przyczyniła się do powstania podobnej organizacji w 1998 r. w Ameryce Północnej. Obsługuje ona filie firmy PACCAR: Peterbilt oraz Kenworth.

Punkty sprzedaży
Najnowszy system komputerowy sieci DAF ITS umożliwia określenie, który z ponad 1000 punktów serwisowych DAF znajduje się najbliżej zgłoszonego pojazdu. Po skontaktowaniu się z dealerem można oszacować czas przyjazdu pomocy technicznej i powiadomić o tym oczekującego kierowcę. W ramach usługi o zdarzeniu powiadamiany jest punkt dealerski, w którym pojazd jest zarejestrowany do przeglądu, zatem kierowca nie musi się martwić o kwestie finansowe. Oczywiście pracownicy sieci DAF ITS kontaktują się również z bazą i informują na bieżąco o postępach w obsłudze zgłoszenia.

Analiza floty
Sieć międzynarodowych usług pomocy drogowej zajmuje się również analizą zgłoszeń i generuje dane statystyczne oraz raporty. - Znaczna część awarii wynika z zaległości serwisowych - mówi Johan Drenth, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej w firmie DAF Trucks N.V. - Uzmysławia to, że dzięki regularnej kontroli pojazdu można uniknąć nieplanowanych przestojów i niepotrzebnych kosztów. Raporty DAF ITS dostarczają dealerom firmy DAF analizy flot pojazdów, które następnie można udostępniać przedsiębiorcom transportowym. To ważne, ponieważ maksymalna dostępność pojazdu jest kluczową kwestią w przemyśle transportowym. Właśnie dlatego już od czterdziestu lat działalność sieci DAF ITS koncentruje się wokół jakości
i szybkości usług.


4trucks.pl / DAF Trucks Polska

Przeczytaj też:
Zamieszanie wokół sprzedaży DAF-ów - kto zawinił?

Dilerzy DAF - spółki DBK i WTC nie zgadzają się z zarzutami UOKiK.

 

300 DAF XF we flocie Batim

Batim odbiera kolejne DAF-y XF.

DAF zwiększa produkcję ciężarówek

Od 2 kwietnia br. DAF Trucks planuje zwiększyć produkcję ciężarówek w zakładzie w Eindhoven do 240 pojazdów dziennie.

Wyniki DAF International Dealer of the Year 2018

DAF Trucks ogłasza zdobywców dorocznych nagród:

400 nowych pojazdów ciężarowych

Marki DAF dla Révész Group  

Kolejne DAFy dla Megatranslaw

Umowa na 20 ciągników

Uroczyste przekazanie pierwszego w Polsce Nowego XF Pure Excellence

SurTrans odbiera pojazd

Kluczyki do 100. pojazdu

Firma BATIM odbiera 100-go DAFa

Nowy DAF CF i XF — Pure Excellence
Nowy standard w zakresie wydajności transportu i komfortu kierowcy

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL