IVECO EcoStralis w barwach Korner

IVECO EcoStralis w barwach Korner

IVECO po raz kolejny odnosi triumf na polskim rynku. Solidną markę docenia coraz większa rzesza klientów, których przekonują niskie koszty eksploatacji samochodów włoskiego koncernu.

Do przebojów rynkowych ostatnich miesięcy z pewnością można zaliczyć EcoStralisa zyskującego sobie coraz więcej zwolenników. Każdy, kto pozna jego zalety z pewnością rozważy wyjątkowo korzystną ofertę Iveco Poland.

W połowie lipca br. odbyła się uroczystość przekazania dużej floty pojazdów firmie Korner ze Strzałkowa k. Radomska, która posiada w kraju dwanaście oddziałów. Kontrakt firmą Korner dotyczył sprzedaży 40 ciągników siodłowych IVECO EcoStralis z najmocniejszym w tej wersji 500-konnym silnikiem wysokoprężnym. Firma Korner użytkuje obecnie 65 pojazdów marki IVECO.- Firma Korner od ponad 20 lat kompleksowo zaopatruje firmy branży meblarskiej. Przez ten czas wypracowaliśmy sobie mocną pozycje na rynku, ponieważ jesteśmy pewnym i solidnym partnerem dla naszych klientów. Było to możliwe miedzy innymi dlatego, że współpracujemy z najlepszymi dostawcami. Takim zaufanym partnerem dla firmy Korner jest IVECO. Dzięki tej współpracy możemy, oprócz naszej podstawowej działalności, czyli obsługi przemysłu meblarskiego, świadczyć usługi transportowe na bardzo wysokim poziomie - powiedział Krzysztof Widawski, prezes firmy Korner.

- Nasz klient to solidny partner w biznesie. Firma współpracuje z nami już od 15 lat i stale rozwijamy nasze kontakty. W listopadzie 2011 roku rozpoczęliśmy negocjację kolejnego kontraktu, który obecnie szczęśliwie doprowadziliśmy do finału. Zaproponowaliśmy firmie Korner nasz najlepszy produkt, którym jest EcoStralis – pojazd niezawodny i ekonomiczny. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się nadal tak owocnie rozwijać jak do tej pory - mówi Massimiliano Perri,  dyrektor generalny Iveco Poland.

- Cracow Truck Center należąca do Grupy DBK,  wspólnie z Subdealerem ASO Kowalski, zrealizowała dostawę 40 samochodów IVECO Stralis AS440S50TP ECO w bardzo bogatej wersji wyposażenia, wraz z 40 sztukami naczep Marki Kögel. Oferta IVECO została wybrana  ze wszystkich marek, które brały udział w negocjacjach, co świadczy o dotychczasowym profesjonalnym podejściu do obsługi oraz niezawodności i jakości pojazdów marki IVECO - mówi Daniel Kubieniec, dyrektor handlowy C.T.C.Bogate wyposażenie podstawowe Stralisa nie wymaga od klienta dodatkowego doposażania. Wszystkie najbardziej potrzebne udogodnienia są już w standardzie i dlatego właśnie Stralisy cieszą się dużym powodzeniem wśród polskich przewoźników. Niewątpliwą zaletą ciągników siodłowych IVECO jest duża wygodna kabina sypialna wyposażona w dwie leżanki. Fotel kierowcy i pasażera mają pneumatyczne zawieszenie z pełna regulacją położenia. Dodatkowo fotel kierowcy jest podgrzewany. W standardzie jest oczywiście klimatyzacja oraz lodówka. Na życzenie firmy Korner pojazd wyposażono w podgrzewana przednią szybę i instalację Toll Collect.
Niezawodny 13-litrowy, 6-cylindrowy silnik Cursor osiąga maksymalną moc 500 KM (368 kW) przy 1525-1900 obr./min. Najwyższy moment 2300 Nm jest dostępny w szerokim zakresie obrotów - już od 1000 do 1525 obr.min. Wtrysk paliwa do cylindrów realizowany jest elektronicznie (układ EDC) za pomocą pompowtryskiwaczy. Wysoki moment obrotowy silnik IVECO osiąga dzięki zastosowaniu turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek (VGT) oraz interculera. Warto zwrócić uwagę, że 500-konna jednostka napędowa EcoStralisa spełnia normę czystości spalin EEV, a więc jeszcze bardziej restrykcyjną niż Euro 5 w układzie SCR.
Ciągniki siodłowe dla firmy Korner zostały wyposażone w zautomatyzowane skrzynie biegów EuroTronic II typ 12AS 2330 TD. Ta 12-biegowa (plus 2 biegi wsteczne) przekładnia zmienia biegi w trybie w pełni zautomatyzowanym z możliwością zmiany przełożeń w trybie sekwencyjnym. Przełożenie najwyższego biegu wynosi 1,0:1.
EcoStralis ma fabrycznie wbudowanych wiele funkcji pozwalających ekonomicznie eksploatować pojazd. Są to przede wszystkim systemy elektroniczne ECOFleet i ECOSwitch oraz czujnik ciśnienia w oponach. Oprogramowanie ECOFleet pozwala kierowcy na ręczną zmianę biegów np.: przy ruszaniu lub przed i po wszelkich podjazdach pod większe wzniesienia. Przycisk ECOSwitch uruchamia program o nazwie iEco, który przełącza skrzynię biegów w tryb automatyczny, wówczas silnik będzie pracował tylko w "zielonym polu" obrotów. Dodatkowo ECOSwitch dopasowuje pracę silnika do obciążenia pojazdu. Ustawia również ogranicznik prędkości pojazdu na 85km/h i wyłącza funkcję "kick down". iEco pozwala dostosować maksymalny moment obrotowy silnika oraz jego moc do rzeczywistych warunków drogowych.
Ciągniki siodłowe dostarczone do firmy Korner mają również wbudowany aktywny tempomat z radarem (AAC) oraz system telematyczny Blue@Me Fleet z nawigacją Qualcomm Proffesional umożliwiający efektywne zarządzanie flotą. Wszystkie sprzedane samochody zostały objęte gwarancją producenta na okres 36 miesięcy z trzema pełnymi bezpłatnymi przeglądami w firmie C.T.C Sp. z o.o.

4Trucks.pl / Iveco Poland

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL