BZ WBK Leasing: Nie przeGAP ubezpieczenia

BZ WBK Leasing: Nie przeGAP ubezpieczenia

BZ WBK Leasing, przy współpracy towarzystwa ubezpieczeniowego Genworth Financial, od 18 lipca br. proponuje swoim klientom ubezpieczenie GAP.

Taka usługa chroni leasingobiorcę przed stratą finansową spowodowaną kradzieżą lub szkodą całkowitą pojazdu i gwarantuje zwrot do 100% jego wartości.

- Regułą jest, że samochód traci na swojej wartości praktycznie od pierwszego dnia użytkowania. Jeżeli leasingujemy pojazd i nie zabezpieczymy go odpowiednio, w momencie kradzieży lub szkody całkowitej, zostajemy postawieni w niekorzystnej sytuacji: wartość odszkodowania może nie pokryć całości kosztów, które będziemy zobowiązani ponieść wobec leasingodawcy. W takiej sytuacji niezastąpione jest ubezpieczenie GAP, które gwarantuje pokrycie różnicy między wysokością odszkodowania uzyskanego z tytułu AC lub OC a pierwotną wartością samochodu z dnia jego zakupu. Klient ma gwarancję zwrotu do 100% wartości finansowanego samochodu, może zatem dostać więcej, niż wynika to z faktycznej wartości auta w momencie powstałej szkody - tłumaczy Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający w BZ WBK Leasing.

Ubezpieczenie GAP (ang. Guaranteed Auto Protection) oferowane przez BZ WBK Leasing obejmuje szeroką gamę pojazdów: samochody osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe, przyczepy i naczepy oraz motocykle. Jego koszt zależy przede wszystkim od rodzaju i wartości samochodu oraz okresu ochrony ubezpieczeniowej. Przykładowo za trzyletnie ubezpieczenie nowego samochodu osobowego o wartości 60 tys. zł zapłacimy jedynie około 30 zł miesięcznie.

GAP oferowany przez BZ WBK Leasing został przygotowany wspólnie z Financial Insurance Company Limited, działającą pod nazwą Genworth Financial, jedną z największych firm amerykańskich, specjalizujących się w ubezpieczeniach płatności.

- Ubezpieczenie GAP poszerza listę produktów ubezpieczeniowych dostępnych w BZ WBK Leasing. W tym momencie, poza standardowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC, AC i Assistance, firma proponuje także ubezpieczenie ochrony prawnej, program Bezpieczna Rata oraz program ubezpieczeń wieloletnich. Od kilku lat konsekwentnie rozszerzamy gamę produktów ubezpieczeniowych dostępnych wraz z leasingiem. Wynika to z faktu, że rozwiązania dotyczące kompleksowej ochrony finansowanego przedmiotu oraz prowadzonego biznesu, są najbardziej pożądanymi przez klientów produktami uzupełniającymi ofertę leasingową - podsumowuje Mariusz Włodarczyk.


4trucks.pl / Spółki Leasingowe BZ WBK

Przeczytaj też:
W parze z leasingiem najczęściej ubezpieczenie

Korzystne usługi dodatkowe to, w ocenie polskich firm, jeden z podstawowych motywów korzystania z leasingu. Od pick-upa odliczysz cały VAT!

Od stycznia 2011 r. przedsiębiorcy stracili możliwość pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką. Leasingobiorco, koniecznie przeczytaj umowę!

Leasing, oprócz licznych zalet, jest umową, która zobowiązuje przedsiębiorcę do przestrzegania określonych warunków. Firmy leasingowe wypracowały solidny wzrost

Daniel_Mrozek_-_600

Według danych Związku Polskiego Leasingu za trzy kwartały 2011 r. firmy leasingowe sfinansowały środki trwałe o łącznej wartości ponad 22 mld zł, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku daje wzrost na poziomie 23 proc. Motorem rynku pozostają ruchomości, a w szczególności samochody osobowe oraz maszyny i urządzenia budowlane i rolnicze.

Wyniki badania BZ WBK Finanse & Leasing

Z badania przeprowadzonego na zlecenie BZ WBK Finanse & Leasing wynika, że przedsiębiorcy budowlani mają wyraźne wyobrażenie idealnej oferty leasingowej. Najbardziej cenią sobie nie cenę usługi, ale przejrzystość i zrozumiałość zapisów umów.

Polski leasing po I półroczu nie zwalnia tempa

Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Związek Polskiego Leasingu w I półroczu 2011 r. branża leasingowa wypracowała solidny wzrost: 27,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 r. Krajowe firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości ponad 14,5 mld zł, z tego ponad 95 proc. na rynku ruchomości (13,9 mld zł) i niecałe 5 proc. na rynku nieruchomości (643 mln zł).

Autobusy PolskiBus.com jeżdżą w leasingu

BZ WBK Leasing we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK sfinansował zakup osiemnastu nowoczesnych autobusów Van Hool TD921, które stanowią tabor spółki Souter Holdings Poland, nowego przewoźnika świadczącego w Polsce ekspresowe przewozy autokarowe pod marką PolskiBus.com. Oferta spółki została wybrana w drodze konkursu, a łączna wartość podpisanej umowy sprzedaży autobusów to 24 mln zł netto.

Polski leasing doceniany w Europie Środkowo-Wschodniej

Federacja Europejskich Stowarzyszeń Leasingowych Leaseurope podała, że w 2010 r. wzrost rynku leasingu w Polsce, przy wartości udzielonego finansowania na poziomie 27 mld zł, wyniósł prawie 21 proc. , podczas gdy średnia dla Europy była na poziomie niecałych 5 proc. Pod względem dynamiki rok do roku jesteśmy liderem regionu Europy Środkowo-Wschodniej i wiceliderem Europy .

Więcej leasingu dla wolnych zawodów

Specjaliści Spółek Leasingowych BZ WBK obserwują, że przedstawiciele wolnych zawodów, zobowiązani od 1 maja 2011 r. do instalowania kas fiskalnych coraz chętniej korzystają z leasingu, który pozwala im zmniejszyć podstawę opodatkowania. Mając to na uwadze, firma przedłuża do 31 października 2011 r. ofertę promocyjną dla wolnych zawodów, z której mogą teraz skorzystać również osoby prawne.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL