WITD: Jazda bez prawa jazdy

WITD: Jazda bez prawa jazdy

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku

W dniu 19.07.2012 r. podczas pełnienia obowiązków służbowych inspektorzy transportu drogowego z oddziału Wydziału Inspekcji w Słupsku otrzymali informację od funkcjonariuszy KMP w Słupsku o kolizji drogowej, która miała miejsce na przejeździe kolejowym w Sycewicach dr. kr. nr 6 (w pojazd, który prawidłowo zatrzymał się na przejeździe kolejowym najechał drugi samochód ciężarowy).

Inspektor po przybyciu na miejsce, otrzymał informację od funkcjonariusza Policji, iż kierowcy obu pojazdów, którzy uczestniczyli w zdarzeniu drogowym nie rejestrowali żadnej aktywności kierowcy ponieważ nie włożyli do tachografów wykresówek (pojazdy należały do przedsiębiorcy zagranicznego).

Z miejsca zdarzenia odjechał samochód ciężarowy marki RENAULT, który próbowano "schować" za zakrętem drogi powiatowej. Ponadto w żadnym pojeździe nie było kierowców oraz nikt z postronnych osób nie przyznawał się do prowadzenia ww. pojazdów. Po przesłuchaniu "gapiów" okazało się, że w śród nich są poszukiwani kierowcy tj. sprawca kolizji; kierowca samochodu ciężarowego marki IVECO, który nie miał uprawnień do prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych - nigdy nie otrzymał prawa jazdy oraz drugi uczestnik zdarzenia kierowca pojazdu maki RENAULT - który nie chciał się ujawnić w obawie przed konsekwencjami jazdy bez wykresówek. Ponadto w toku czynności stwierdzono naruszenia tj. wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposażonym w urządzenie rejestrujące bez wymaganego sprawdzenia okresowego w obu pojazdach. Kierowców ukarano mandatami karnymi, wobec przedsiębiorcy zagranicznego wszczęto postępowania administracyjne, a pojazdy skierowano na parking administracyjny.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Przeczytaj też:
Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

W pierwszy październikowy poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 89 w Gdańsku patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią.

„Dostawczak” wagi ciężkiej

Naruszenie stateczności pojazdu

Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Rosyjski kierowca z fałszywym certyfikatem ATP

W dniu 11 marca inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do kontroli pojazd należący do rosyjskiego kierowcę, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji. WITD: Jazda bez zahamowań

W dniu 11 grudnia 2014 roku zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportowego w Gdańsku w trakcie rutynowych działań na drodze krajowej nr 89 zatrzymał do kontroli pojazd członowy krajowego przewoźnika, którym wykonywano przewóz dwudziestu pięciu ton jęczmienia. WITD: Ważenie pojazdów o dmc do 3,5 tony

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. WITD: Ważenie pojazdów na terenie Trójmiasta i okolic

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. Ważenia pojazdów o dmc do 7,5t

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. WITD: Skuteczna interwencja na wniosek obywatela

W dniu 8 kwietnia.2014 r. zaniepokojony obywatel poinformował Policję o poruszaniu się po drodze wojewódzkiej nr 468 pojazdu nienormatywnego przewożącego koparkę, której ramie wystawało poza obrys pojazdu o ok. 4 m.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL