WITD: Rażące nieprawidłowości

WITD: Rażące nieprawidłowości

W dniu 15 lipca 2012 roku w Tychach na drodze krajowej nr 1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali do kontroli autobus prowadzony przez załogę trzyosobową.

Kontrolowani kierowcy wykonywali międzynarodowy transport drogowy osób okazjonalny przewóz grupy osób z Włoch do Polski.

W trakcie zatrzymania autobusu do kontroli w tachografie znajdowała się tylko jedna tarcza nie było tarczy pozostałych kierowców. Kierowca prowadzący autobus symulował jazdę, jako pojedynczy kierowca. Zgodnie z ustaleniami kontrolujących kierowcy nie rejestrowali aktywności, pomimo przebywania w pojeździe. Kierowców ukarano mandatami karnymi w wysokości 6300 zł. W stosunku do podmiotu wykonującego przewóz wszczęto postępowanie administracyjne. Ujawnione naruszenia zagrożone są karą nakładaną w drodze decyzji administracyjnej w wysokości 8300 zł. Ponadto osoba zarządzająca transportem odpowiedzialna za dopuszczenie do powstania naruszeń zostanie ukarana karą grzywny w wysokości 4000 zł.


4trucks.pl / WITD Katowice