Goodyear dostawcą opon dla GE Equipment Services Europe

Goodyear dostawcą opon dla GE Equipment Services Europe

Umowa obejmuje 70 000 pojazdów ogólnoeuropejskiej floty TIP Trailer Services.

Goodyear Dunlop Tires Europe zawarł jedną z największych w Europie umów na dostawę opon z GE Equipment Services Europe B.V. Trzyletni kontrakt obejmuje dostawę i serwis opon dla ogólnoeuropejskiej floty TIP Trailer Services, w skład której wchodzi 70 000 pojazdów.

Goodyear Dunlop obsługuje flotę TIP Trailer Services od 2006 roku. Tegoroczne odnowienie kontraktu jest wynikiem udanej współpracy obu firm i świadczy o wysokiej jakości opon oraz usług serwisowych świadczonych przez Goodyear Dunlop.

Kontrakt obejmuje nie tylko dostawę opon dla floty TIP, ale też usługi związane z zarządzaniem ogumieniem, na czele z internetowym systemem FleetOnlineSolutions (FOS), który łączy klienta z Goodyear Dunlop i zarządza wszystkimi aspektami umów z klientami. Klienci kontraktowi Goodyear Dunlop mają dostęp do systemu, który łączy dostawców usług z bazą danych Goodyear Dunlop FOS. Gdy potrzebny jest serwis, lokalna placówka TruckForce pobiera informacje z bazy danych i uzyskuje dostęp do szczegółów umowy z danym klientem oraz wymogów technicznych w lokalnym języku. System zajmuje się również fakturowaniem i kontrolą stanów magazynowych, zapewniając naliczanie należności i fakturowanie zgodnie z umową danego klienta. Wbudowane systemy sprawozdawcze pozwalają menedżerom flot monitorować konta i analizować najważniejsze wskaźniki użytkowe. FOS przyczynia się również do znacznego ograniczenia obrotu dokumentacją papierową.

Flota TIP Trailer Services, dysponując ok. 70 tys. pojazdów jest liderem branży wynajmu i leasingu naczep oraz posiada jedną z najbardziej zróżnicowanych flot naczep, cystern, rozwiązań intermodalnych i pojazdów ciężarowych w Europie. Firma dostarcza szeroki zakres urządzeń zarówno na krótkoterminowy wynajem, jak i długoterminowy leasing. TIP Trailer Services oferuje również szereg usług dodatkowych, takich jak przeglądy, opony, assistance i naprawy powypadkowe czy inteligentne rozwiązania z zakresu zarządzania flotą, takie jak monitoring aktywów i systemy monitorowania ciśnienia w oponach. W ramach ścisłej współpracy przewidzianej w ramach ww. kontraktu, Goodyear Dunlop zapewnia TIP Trailer Services wsparcie, pozwalające na dalsze udoskonalanie obsługi klientów.

Najważniejsze produkty objęte umową to opony marek Goodyear i Dunlop do przewozów długodystansowych i regionalnych, głównie w rozmiarach 385/65R22.5 i 435/50R19.5. Są wśród nich opony o niskim oporze toczenia Goodyear Marathon LHT II 435/50R19.5, które uzyskały klasy „A” i „C” w ramach unijnej klasyfikacji opon, odpowiednio w kategorii efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni. TIP Trailer Services ceni też szczególnie wysokiej jakości opony bieżnikowane Goodyear NextTread, które w połączeniu z nowymi oponami zapewniają użytkownikom optymalizacje kosztów.

- TIP Trailer Services zawsze stara się oferować klientom to, co najlepsze. Dzięki współpracy z Goodyear Dunlop mamy nie tylko najlepiej sprawujące się opony z doskonałą obsługą techniczną, lecz także system sprawozdawczości i fakturowania, który umożliwia najsprawniejsze zarządzanie - powiedział Paul Beadle, dyrektor ds. działalności operacyjnej TIP Trailer Services w Europie.

- Cieszymy się, że firma TIP Trailer Services po raz kolejny wybrała Goodyear Dunlop na dostawcę opon i usług. W trakcie realizacji tego kontraktu znajdą zastosowanie wszystkie nasze usługi, w tym FleetOnlineSolutions, energooszczędne opony Goodyear, opony bieżnikowane NextTread oraz nasza rozbudowana, ogólnoeuropejska sieć obsługi - powiedział Boris Stevanovic, dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska