GEFCO partnerem logistycznym General Motors

GEFCO partnerem logistycznym General Motors

GEFCO wyłącznym partnerem logistycznym na terenie Europy i Rosji światowego lidera branży motoryzacyjnej - General Motors

Grupa GEFCO, lider w logistyce motoryzacyjnej i przemysłowej, podpisała 28 czerwca umowę o współpracy z amerykańskim producentem samochodów General Motors. Jest to największy kontrakt w historii firmy.

GEFCO liderem w logistyce dla branży motoryzacyjnej
Umowa została zawarta na 7 lat i została objęta klauzulą wyłączności. Ustalenia kontraktu wejdą w życie na początku 2013 r.

Umowa przewiduje współpracę w zakresie logistyki zaopatrzenia i dystrybucji (z wyłączeniem dystrybucji części zamiennych) dla marek Opel, Vauxhall i Chevrolet na terenie Europy i Rosji.

GEFCO będzie zaopatrywać montownie samochodów w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Rosji w podzespoły produkowane przez europejskich dostawców oraz te pochodzące ze światowych portów eksportowych. GEFCO będzie również realizować dystrybucję samochodów producenta na całym świecie, której roczny wolumen będzie wynosić około 1, 2 mln pojazdów.

Partnerstwo w oparciu o inżynierię logistyki
GEFCO - wieloletni partner 3PL (third - party logistics) General Motors (od 2005 r.), wraz z podpisaniem ostatniej umowy staje się dla amerykańskiego producenta partnerem na poziomie 4PL (fourth - party logistics), podobnie jak w przypadku partnerstwa z PSA Peugeot Citroën. Współpraca na takiej zasadzie zakłada zwiększenie synergii dzięki konsolidacji przepływów i zakupów.

Pod względem organizacyjnym GEFCO zamierza stworzyć specjalny zespół dedykowany General Motors, którego zadaniem będzie zintegrowanie przepływów partnera. GEFCO będzie również obecne w zakładach producenta, zwłaszcza na platformach w Niemczech, Hiszpanii, Polsce i Wielkiej Brytanii.

- Naszym głównym priorytetem jest w tej chwili doprowadzenie do płynnego zintegrowania przepływów General Motors oraz dotrzymanie zobowiązań w zakresie kosztów i niezawodności usług - mówi Luc Nadal, dyrektor Generalny GEFCO.

Antoine Redier, Szef Projektu General Motors, dodaje - GEFCO mobilizuje wszystkie swoje zespoły, aby stać się wiodącym partnerem 4PL.

- Zaufanie, jakim obdarzyło nas General Motors to wyraz uznania dla naszej ekspertyzy i naszej wydajności. To partnerstwo potwierdza niezawodność Grupy GEFCO w zakresie inżynierii logistycznej - podsumowuje Luc Nadal.


4trucks.pl / GEFCO Polska

Przeczytaj też:
Adaptacje wnętrz samochodów dostawczych również na miejscu u klienta

GEFCO- adaptacje pojazdów gotowych szyte na miarę.

 

GEFCO obsłuży wszystkie fabryki Scania

GEFCO - firma logistyczna o zasięgu globalnym - rozszerza współpracę z producentem samochodów ciężarowych i autobusów Scania.

GEFCO obchodzi trzydziestolecie swojej działalności w Hiszpanii

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej ostatnich lat, firma nie tylko wykazała się dużą konkurencyjnością, ale także zdołała utrzymać swoją czołową pozycję jednego z trzech największych graczy w sektorze logistycznym. GEFCO z nową platformą logistyczną w Łodzi

GEFCO Polska, filia międzynarodowej Grupy GEFCO, lidera w logistyce dla przemysłu i motoryzacji poszerza swoją sieć dystrybucyjną o platformę logistyczną w Łodzi. Nowy dyrektor sprzedaży w DSV Road

W połowie lutego do zespołu DSV Road dołączył Sebastian Plesiński. GEFCO Polska Firmą Przyjazną Klientowi

W dniu 26 stycznia 2015 roku, podczas uroczystej Gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie GEFCO Polska otrzymało certyfikat "Firma Przyjazna Klientowi". Nowy terminal przeładunkowy GEFCO we Frankfurcie

Grupa GEFCO, specjalizująca się w kompleksowych przewozach międzykontynentalnych inwestuje w nowy terminal przeładunkowy zlokalizowany na lotnisku we Frankfurcie, w Niemczech rozwijając tym samym swoją sieć transportu międzynarodowego obejmującą 80 centrów logistycznych na całym świecie. GEFCO Polska rozwija swoją sieć FVL dzięki nowemu centrum w Bieruniu

GEFCO Polska rozbudowuje sieć logistyki pojazdów gotowych (FVL) dzięki nowo otwartemu centrum samochodowemu w Bieruniu, w województwie śląskim. GEFCO przyspiesza dzięki współpracy z Talgo w Rosji

Grupa GEFCO, wiodący operator na globalnym rynku logistyki dla przemysłu i europejski lider w sektorze logistyki motoryzacyjnej, podpisała kontrakt z firmą Talgo - hiszpańskim producentem sprzętu kolejowego, w zakresie wysyłek i dystrybucji jej towarów do Rosji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL