Autobusy SANCITY 10LF dla Rzeszowa.

Autobusy SANCITY 10LF dla Rzeszowa.

Jak już wcześniej informowaliśmy poniwdziałek 9 lipca br. uroczyście podpisana została Umowa na dostawy autobusów AUTOSAN pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie a Spółką Akcyjną AUTOSAN.

To już drugi spory Kontrakt podpisany przez naszą firmę w ostatnim czasie. Po Lublinie przyszedł czas właśnie na Rzeszów. Uroczystość podpisania Umowy miała miejsce w samo południe w rzeszowskim Ratuszu. Ze strony Kupującego swój podpis na oficjalnym dokumencie złożył Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc, natomiast ze strony Wykonawcy Członkowie Zarządu AUTOSAN S.A.: Pan Franciszek Gaik i Pan Maciej Brygidyn. Po formalnym podpisaniu Umowy głosu udzielono wysłannikom mediów biorącym udział w tym wydarzeniu, którzy zadawali pytania przedstawicielom obydwu stron Umowy.

Na koniec Prezes Franciszek Gaik przekazał Prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi zdjęcie autobusu SANCITY 10LF, który jest przedmiotem dostaw dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej, opatrzone własnoręczną dedykacją Pana Sobiesława Zasady. Przed Ratuszem przez całe słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie prezentowany był wspomniany SANCITY 10LF, wzbudzając spore zainteresowanie Rzeszowian.

Niskopodłogowe, 10-metrowe autobusy dla Rzeszowa zostaną wyposażone w silniki IVECO NEF, należące do najnowocześniejszej rodziny silników, spełniające normy czystości spalin EEV oraz w automatyczne skrzynie biegów wyprodukowane przez firmę ALLISON.

Pozostałe elementy zamontowanego wyposażenia pochodzić będą m. in. od takich sprawdzonych i niezawodnych Dostawców jak: ZF - osie, mosty i układ kierowniczy, WABCO–układ EBS, GROENEVELD– układ centralnego smarowania, WEBASTO - klimatyzacja, KIEL - fotele pasażerskie.

Współpracujące ze sobą układy ogrzewania i klimatyzacji, wysokie okna przesuwne, izolacja termiczna i akustyczna nadwozia, ergonomiczne siedzenia pasażerskie zapewnią odpowiedni komfort podróżowania wszystkim pasażerom.

Konstrukcja i wyposażenie pojazdu uwzględnią potrzeby i uwarunkowania wynikające z obsługi osób niepełnosprawnych. W drzwiach środkowych zainstalowana zostanie rampa wjazdowa pozwalająca na swobodny wjazd wózków inwalidzkich, a także wózków dziecięcych. Dodatkowym udogodnieniem będzie system "przyklęku" pozwalający obniżyć wejście do autobusu, co zdecydowanie ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych.

Dodatkowe bezpieczeństwo wszystkim podróżującym zapewni montaż systemu automatycznego gaszenia pożaru firmy FIRE TRACE.

Autobusy SANCITY 10LF zostaną dostarczone do Rzeszowa w terminach zgodnych z zawartymi w podpisanej Umowie. Prace produkcyjne w zakresie ich wytworzenia są mocno zaawansowane.


4trucks.pl / AUTOSAN SA

Przeczytaj też:
Autosany dla odbiorców z różnych krańców Polski

Po zakończeniu realizacji kontraktu na dostawy autobusów dla Spółki POL-MIEDŻ TRANS, przewidzianych na rok bieżący mury fabryki opuściły kolejne autobusy międzymiastowe: dwa LIDER-y 10 i dwa EUROLIDER-y 12. GEMINI dla Elbląga i SANCITY 9LE dla Krosna

PKS Elbląg dokonał kolejnych zakupów autobusów AUTOSAN. Testy autobusu SANCITY 10LF EURO 6 w Rzeszowie

W dniu 18 lutego br. w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez AUTOSAN w związku z niedawnymi testami eksploatacyjnymi autobusu SANCITY 10LF z silnikiem EURO 6 prowadzonymi przez rzeszowskie MPK. PKS Elbląg odebrał kolejne EUROLIDER-y 9

Do Elbląga dotarły kolejne autobusy AUTOSAN EUROLIDER 9, zakupione przez tamtejsze Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej. AUTOSAN na targach TRANSEXPO

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach, ostatnia w cyklu rocznym. Od tej pory wystawa odbywać się będzie co dwa lata, począwszy od 2016 r.  Autobusy dla Rymania, Szczytna i gimbus dla Tychowa

W pierwszej połowie lipca br. sprzedany został pierwszy autobus szkolny, wyprodukowany na bazie autobusu EUROLIDER 9, spełniający wszelkie określone przepisami wymogi dotyczące gimbusów. Kolejne realizacje autobusów międzymiastowych

W ostatnich dniach mury fabryki opuściły kolejne autobusy międzymiastowe. Nowe realizacje wyrobów koncesjonowanych

AUTOSAN zgodnie z planem, terminowo realizuje kolejne projekty związane z wyrobami koncesjonowanymi. Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2014

W dniach 15 - 16 kwietnia br. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się szósta edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL