MAN Latin America zdobywcą pięciu nagród

MAN Latin America zdobywcą pięciu nagród

MAN Latin America zdobywa pięć nagród za innowacyjne rozwiązania z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.

Firma MAN otrzymała w Brazylii pięć różnych nagród za stosowanie technologii przyjaznych dla środowiska. Silnik VW Constellation 17.280 6x2 Hibrido został doceniony za pionierski wkład w prace nad skonstruowaniem pierwszego brazylijskiego pojazdu ciężarowego z napędem hybrydowym.

Stowarzyszenie brazylijskich inżynierów samochodowych uhonorowało go nagrodą AEA Environment Award. Zaprojektowany w Brazylii pojazd będzie napędzany przez hydrauliczny układ z hybrydowym silnikiem wysokoprężnym. Nowy system napędowy zwiększa efektywność energetyczną silnika, jest tańszy od porównywalnych napędów hybrydowych oferowanych na rynku brazylijskim i optymalnie dostosowany do warunków panujących w krajach nowo uprzemysłowionych. Pojazd ciężarowy z napędem hybrydowym produkowany przez firmę MAN Latin America otrzymał ponadto dwie nagrody Renewable Energy Infrastructure Awards (REI) za wyjątkowe inicjatywy innowacyjne.

Nowy pojazd ciężarowy z napędem hybrydowym był w ubiegłym tygodniu prezentowany na Konferencji Narodów Zjednoczonych nt. Zrównoważonego Rozwoju Rio+20, na której firma MAN Latin America przedstawiła też swoje osiągnięcia w zakresie projektowania rozwiązań transportowych o ograniczonej emisji CO2. Zaprezentowano między innymi pojazd ciężarowy, w którym można elastycznie stosować zarówno olej napędowy, jak i etanol. W związku z tym pojazdem firmie MAN Latin America przyznano nagrodę Top Ethanol Award w kategorii technologii innowacyjnych za efektywne wykorzystanie tego paliwa biologicznego. Otrzymane w ramach tej nagrody środki w wysokości ponad 2.000 euro firma MAN Latin America przekazała Instytutowi Ayrtona Senny - jest to placówka angażująca się w realizację projektów oświatowych dla dzieci i młodzieży w Brazylii.

Kolejną nagrodę w dziedzinie ochrony środowiska firma MAN Latin America otrzymała za perspektywiczne badania w zakresie energii pochodzenia biologicznego. Firma MAN Latin America działa aktywnie w tej dziedzinie już od 2003 roku, mimo iż w tym okresie w Brazylii nie obowiązywały jeszcze żadne przepisy prawne dotyczące biopaliw. O pionierskim duchu firmy świadczą także inne technologie powstałe na rynku brazylijskim, na przykład Volksbus 17.280, który może być w elastyczny sposób napędzany gazem ziemnym lub olejem napędowym. Autobus ten był już wykorzystany podczas tegorocznej Konferencji Narodów Zjednoczonych nt. Zrównoważonego Rozwoju Rio+20. Będzie on także obsługiwać mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014 oraz Olimpiadę 2016 w Rio de Janeiro.


4trucks.pl / MAN SE

Przeczytaj też:
Nowy prezes zarządu w MAN SE

Rada nadzorcza MAN SE powołała Joachima Dreesa (50 lat) na nowego prezesa zarządu (CEO) spółki MAN SE. Nowy prezes rady nadzorczej spółki MAN SE

Andreas Renschler przejmuje funkcję prezesa rady nadzorczej spółki MAN SE. MAN Metropolis bezszelestnie i bezemisyjnie mknie ulicami miasta

Nowa koncepcja hybrydowego pojazdu ciężarowego klasy ciężkiej. Volkswagen większościowym udziałowcem MAN

Proces przejmowania przez firmę Volkswagen większości udziałów w spółce MAN SE został zakończony. W dniu 3 listopada 2011 r. wraz z zatwierdzeniem transakcji przez chiński urząd ochrony konkurencji spełniony został ostatni warunek wykonania wymaganej przepisami prawa publicznej oferty przejęcia, złożonej akcjonariuszom MAN SE przez spółkę Volkswagen AG. Wcześniej transakcja ta została już zatwierdzona przez Komisję UE oraz przez wiele innych właściwych organów.

MAN integruje siły w Meksyku VW-Constellation

MAN w Ameryce Łacińskiej wprowadził pakiet produkcji i sprzedaży samochodów ciężarowych i autobusów. Ciężarówki marki VW w Meksyku mają być montowane i sprzedawane wspólnie z innymi pojazdami MAN. Od tej chwili usługi dla MAN i VW są już dostępne dla klientów w 18 ośrodkach.
Rheinmetall MAN Military Vehicles

man-hx

MAN Nutzfahrzeuge AG i firma zbrojeniowa Rheinmetall AG połączyły swoje siły w segmencie wojskowych pojazdów kołowych. Umowa j.v. została już podpisana przez obie firmy. Nowa spółka, pod nazwą Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH (RMMV), jest ważnym dostawcą kompletnych rozwiązań na rynku wojskowych pojazdów kołowych, obejmujących całą gamę pancernych oraz nieopancerzonych transporterów. Właściciele nowej spółki podzielili się udziałami: Rheinmetall 51 proc. i 49 proc. MAN, uzgodniono też, że siedziba Rheinmetall MAN będzie w Monachium.

300 milionów na nowe technologie

man_efficiency

Europejski Bank Inwestycyjny mający swoją siedzibę w Luksemburgu i Grupa MAN zawarły umowę pożyczki na sumę 300 mln euro. Przedmiotem pożyczki będą badania nad pojazdami użytkowymi.
MAN Story - kokurs filmowy MAN

man-story

Ponad 100 osób wzieło udział w konkursie na film wideo związany z tematyką MAN SE. Konkurs, który odbywał się miedzy 6 lipca a 16 listopada był przeznaczony dla pracowników fabryki, klientów oraz miłośników marki. Nadesłane prace to niezwykłe zabawne i zaskakujace filmy. Jury konkursu wzięły pod uwagę komentarze i uwagi użytkowników Youtube.

Samuelsson opuszcza MAN'a hakan_samuelsson

W dniu 23.11 br, prezes zarządu firmy MAN SE, Håkan Samuelsson ustąpił z pełnionej funkcji przewodniczącego zarządu. Samuelsson opuszcza firmę MAN SE na własne życzenie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL