Shell: Zaplanuj urlop z głową!

Shell: Zaplanuj urlop z głową!

Wakacyjna podróż to czas reklasu i przyjemności. Dbając o bezstresowe wakacje swoich klientów, Shell Polska rekomenduje kilka sprawdzonych sposobów na ograniczenie wydatków podczas podróży samochodem.

Okazuje się, że to nic trudnego, pojechać do Juraty czy Karpacza zużywając mniej paliwa niż zwykle. Wybierając się w podróż, zwykle zastanawiasz się, jak bardzo wpłynie ona na twój budżet. Czasami nawet jednorazowe wyjazdy powodują, że stajesz na głowie by sprostać dodatkowym wydatkom. Najwyższy czas pomyśleć o wakacyjnych przyjemnościach, a nie o kosztach. W kwietniu tego roku, Shell Polska wprowadził na rynek rewolucyjne paliwa: Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel, stworzone by pomóc oszczędzać. Specjalna, ekonomiczna formule Shell Efficiency Improver pomaga za tę samą cenę pojechać dalej.

Dobry plan to podstawa
Chcąc czerpać przyjemność z urlopu warto pamiętać, że podstawą każdego udanego wyjazdu jest dobry plan. Dlatego, zanim wyruszysz z domu dokładnie przemyśl trasę. Mając na uwadze ilość remontów i objazdów na polskich drogach, korzystaj z zaktualizowanego GPS lub bieżących informacji instytucji zarządzająych drogami i autostradami. Dzięki temu ominie Cię wątpliwa przyjemność stania w korku, bądź błądzenia po nieznanych trasach. Wcześniejsze przemyślenie trasy pozwala ograniczyć zużycie paliwa i co najważniejsze, zaoszczędzić czas.

Przemyślane działania kluczem do sukcesu
Wyjeżdżając na wakacje z reguły zabieramy dziesiątki zbędnych rzeczy. Postaraj się, w miarę możliwości dokładnie przemyśleć, czego naprawdę będziesz potrzebować podczas wypoczynku. Więcej zabawek czy kosmetyków nie sprawi, że twój urlop będzie bardziej udany, a kolejne kilogramy w samochodzie tylko zwiększą zużycie paliwa. Pamiętaj, że im bardziej obciążasz pojazd, tym więcej energii potrzeba, by wprawić go w ruch. Każde dodatkowe 50kg to średnio 1-2% więcej zużytego paliwa. Oszczędności nie sprzyja także wiatr we włosach. Otwieranie okien czy dachu powoduje zwiększone opory powietrza, które hamują pojazd. Podobnie jest z klimatyzacją, która po włączeniu zużywa nawet do 4l paliwa/100 km*. Również prawidłowo napompowane opony nie tylko sprzyjają bezpieczeństwu, ale również powodują niższe spalanie o ok 3%.

Płynna jazda to podstawa i od lat sprawdzony sposób na oszczędność. Utrzymując stałą prędkość możesz zużyć od 5 % do nawet 33% mniej paliwa, niż podczas gwałtownej i niepewnej jazdy. Przewiduj miejsca, gdzie ruch drogowy zwalnia, dzięki czemu ograniczysz nagłe hamowania.

Jeżeli myślisz, że nie masz głowy do zapamiętania tych wszystkich wskazówek, zastanów się ile dodatkowych przyjemności i atrakcji zyskasz za wygospodarowane w ten sposób pieniądze. Może się okazać, że zamiast zakupu kolejnych litrów paliwa możesz zjeść smaczny obiad z rodziną, czy pojechać na dodatkową wycieczkę.


4trucks.pl / Shell Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL