KH-KIPPER umacnia pozycję w sektorze komunalnym.

KH-KIPPER umacnia pozycję w sektorze komunalnym.

Firma KH-KIPPER została założona w 1997 roku z myślą o dostarczaniu użytkownikom zabudów różnego typu, tj. wywrotek i skrzyń stałych własnej produkcji, montażu hakowców, bramowców, żurawi, hydrauliki siłowej i czołownic.

Tegoroczną nowością w ofercie KH-KIPPER jest przyczepa podkontenerowa z wywrotem przystosowana do współpracy z kontenerami wykonanymi według normy DIN o długości roboczej 6500-7300 mm.

DMC przyczepy wynosi 18 t. Przyczepa wyposażona jest w wielofunkcyjny rozsuwany dyszel, który umożliwia przeładunek kontenera z samochodu na przyczepę i odwrotnie bez konieczności rozpinania zestawu. Niektóre funkcje jak otwieranie blokad czy spuszczanie powietrza z miechów są zautomatyzowane, w związku z czym nie wymagają ingerencji użytkownika. A przy odpowiednim doświadczeniu operatora, proces ten może odbywać się bez wychodzenia kierowcy z kabiny pojazdu. Przyczepa w porównaniu do typowych przyczep podkontenerowych najczęściej spotykanych na drogach wyróżnia się dodatkową funkcją, a jest nią możliwość wysypywania zawartości kontenera dokładnie tak samo jak ma to miejsce przy wywrotkach tynozsypowych.

Oprócz przyczep podkontenerowych KH-KIPPER produkuje również przyczepy wywrotki tylnozyspowe i trójstronne, przyczepy do przewozu dłużycy oraz przyczepy niskopodwoziowe do transportu maszyn.

W ofercie KH-KIPPER znajdują się urządzenia hakowe własnej produkcji o sile załadunkowej 6 i 8 ton montowane na podwoziach 2-osiowych. Charakteryzują się one niską masa własną dzięki konstrukcji ze stali DOMEX o dużej wytrzymałości. Siłowniki posiadają zawory zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem ładunku i uszkodzeniem urządzenia w przypadku rozerwania przewodów hydraulicznych. Urządzenie wyposażone jest w hydrauliczną blokadę kontenera oraz sterowanie z kabiny kierowcy.

W zakładzie produkcyjnym w Kajetanowie montowane są również urządzenia hakowe innych producentów, głównie na podwozia 6x4, 6x6 i 8x4. Wszystkie urządzenia hakowe można dostosować do każdego rodzaju podwozia.

W ostatnich latach KH-KIPPER zrealizowała dostawy zabudów na pojazdy przeznaczone do utrzymania autostrad A1, A2 i A4 dla firm Autostrada-Eksploatacja, Intertoll Polska i Stalexport Autostrady. Wywrotki trójstronne i skrzynie stałe służą jako nośnik do posypywarek do zimowego utrzymania autostrady A2, a latem do bieżącego utrzymania jej infrastruktury. Wszystkie samochody wyposażone zostały w pługi czołowe i posypywarki firmy Schmidt, a niektóre w pługi boczne tego producenta oraz żurawie hydrauliczne.

Wywrotki trójstronne mogą być wyposażona w demontowalne nadstawki ze stalowej siatki w ramce. Taki pojazd może służyć do transportu lekkich ładunków, np. liści lub selektywnej zbiórki odpadów. Burty boczne są podzielone na długości i posiadają zawiasy dolne i górne. Burta tylna z powiększonym prześwitem jest demontowana i otwiera się automatycznie dzięki zamkom dolnym.

Na pojazdach wyposażonych w wywrotki lub skrzynie stałe często montuje się żurawie hydraulicznie wyposażone m. in. w taki osprzęt roboczy jak chwytaki do zbiórki opadów, materiałów sypkich lub widły paletowe. Na niektórych pojazdach żuraw hydrauliczny może być zamontowany na specjalnej demontowanej konsoli. Po odpięciu konsoli samochód jest wykorzystany jako wywrotka a jego ładowność automatycznie wzrasta.


4trucks.pl / KH-KIPPER

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje