Trans.eu na Androida już dostępny

Trans.eu na Androida już dostępny

Właściciele telefonów komórkowych z systemem Android mogą już korzystać z mobilnej wersji systemu Trans.eu.

Operator systemu właśnie udostępnił ją w sklepie Google Play, a także na stronie http://m.trans.eu. Wersja na smartfona jest darmowa.

Aby komfortowo korzystać z Transa na komórce wystarczy zaopatrzyć się w telefon z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej. Trans w wersji na komórkę jest aplikacją uproszczoną i nieco "okrojoną" w stosunku do wersji oferowanej dotychczas na PC.

Jedną z najważniejszych opcji programu jest możliwość szybkiego wyszukiwania ofert wolnych pojazdów oraz ładunków w promieniu 300 km. System automatycznie wykrywa położenie szukającego i wyświetla oferty znajdujące się najbliżej niego.

Ważne jest, aby w telefonie włączona była opcja geolokalizacji- tylko w takim przypadku oferty ładunków i pojazdów będą się wyświetlać. Wyszukiwanie ofert można doprecyzować wpisując m.in. rodzaj nadwozia czy maksymalny ciężar ładunku. Parametry ofert, które interesują użytkownika można zapisać w postaci filtra - dzięki temu za każdym razem system będzie wyświetlał tylko pożądane ładunki czy pojazdy.

W wersji mobilnej po znalezieniu ładunku lub pojazdu z oferentem można skontaktować się podobnie jak w przypadku wersji na PC - za pośrednictwem komunikatora tekstowego, a także telefonicznie. W tym drugim przypadku program automatycznie zaciągnie z profilu giełdowego numer telefonu oferenta i wyświetli go na ekranie naszego smartfona.

Szczegóły każdej rozmowy tekstowej gromadzone są - podobnie jak w pełnej wersji giełdy - w archiwum. Łatwo więc można wrócić i przypomnieć sobie najważniejsze ustalenia z rozmowy z kontrahentem.

Obecnie wersja na Androida nie pozwala użytkownikom na korzystanie z takich funkcji jak m.in. system zgłoś dłużnika, system planowania i kalkulacji trasy TransMap, system ratingowy (oceny i komentarze klientów) czy np. forum transportowe. Jednak - jak potwierdza Grzegorz Haładus z Departamentu Komunikacji firmy- wraz ze wzrostem popularności wersji mobilnej będzie ona rozbudowywana o nowe funkcjonalności.

Przy okazji premiery wersji Trans.eu dla Androida Haładus zaprzeczył także, jakoby firma prowadziła prace nad stworzeniem kolejnych wersji pod urządzenia firmy Apple, system Symbian czy telefony Blacberry.

- Wg naszych danych na urządzeniach Apple w Polsce pracuje zaledwie kilka procent użytkowników Trans.eu. Jeszcze mniej korzystałoby z naszego systemu pod Symbianem czy Blackberry. To wciąż zbyt mało, aby myśleć o pisaniu Transa pod te systemy. Najbardziej popularny na platformie PC w dalszym ciągu jest Windows, a w przypadku urządzeń mobilnych Android stąd decyzja o rozwijaniu giełdy pod te systemy operacyjne. Jeżeli preferencje klientów się zmienią, na pewno wrócimy do tematu - dodaje Haładus.

Trans.eu dla Androida to wersja beta; wszelkie wyłapane błędy użytkownicy mogą zgłaszać na w tym celu stworzony adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Trans pod Androida jest dostępny w sklepie Google Play, a także na stronie m.trans.eu.


4trucks.pl / Trans.eu

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje