Pierwsze ciężarówki jadą na Master Truck

Pierwsze ciężarówki jadą na Master Truck

Najpiękniejsze ciężarówki z Europy po raz kolejny przyjechały do Polski.

Las Vegas, Eagle, Tiger, Lara Croft - między innymi takie motywy, będące jednocześnie nazwami tych kolosów, zagościły na karoseriach najpiękniejszych ciężarówek Europy, jakie zajechały wczoraj do naszego kraju. Ciężarówki nocują w serwisie Scanii w Rzgowie pod Łodzią, skąd przed południem ruszą w kierunku Opola, aby uświetnić znany w Europie zlot ciężarówek - Master Truck.

Pojazdy przybyły do kraju ze Szwecji i Finlandii. Dołączą do nich najpiękniejsze pojazdy z Polski, bowiem nasi krajanie również nie mają się czego powstydzić w dziedzinie tuningu ciężarowego. Wszyscy razem pojadą trasą z Łodzi przez Częstochowę, Lubliniec i Dobrodzień. Organizatorzy otrzymali już sygnały od załóg chętnych do dołączenia się po drodze do kolorowego korowodu. Dzisiaj w Opolu pojawi się zatem konwój co najmniej kilkunastu samochodów zmierzających w kierunku lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, gdzie od dwóch lat odbywa się Master Truck.

Rzesze fanów już nie mogą się doczekać przyjazdu tych jeżdżących, wymuskanych cacek, więc za pośrednictwem portali społecznościowych organizują się i przygotowują spontaniczne powitania i sesje fotograficzne na trasie przejazdu pojazdów. Konwój będzie zabezpieczany przez profesjonalne służby assistance oraz pilotów i celowo przejedzie głównymi ulicami większych miast - po to, aby każdy mógł choć przez chwilę zobaczyć, co czeka go po przyjeździe do Opola.

Jednak ciężarówki to jedynie przystawka do dania, jakie czeka publiczność Master Trucka. Zlot obfitować będzie w całe zestawy niezwykłych atrakcji i każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Zobaczyć będzie można wszelkiego rodzaju poruszające się maszyny tego świata - militarne, off-roadowe, rolnicze, budowlane, lotnicze i ich jeżdżące oraz statyczne miniatury. Nie zabraknie pereł zza oceanu oraz klasycznych oldtimerów. Na zlot specjalnie zostanie sprowadzony zwycięski pojazd tegorocznego rajdu Dakar. Rozrywkę znajdzie tu zarówno dorosły jak i dziecko i przez trzy dni nikt nie będzie się nudził. Szykują się tu premiery najnowszych sprzętów tuningowych, a pojazdy zaprezentują także kierowcy rajdowi, np. Maciej Stańco. Będzie można także zapoznać się z najnowszymi zdobyczami techniki motoryzacyjnej i nie tylko oraz polatać szybowcem, lub poskakać ze spadochronem.

Ciekawostką jest rozegranie na zlocie polskiego finału europejskiego konkursu na najlepszego młodego kierowcę zawodowego YETD, który z Opola pojedzie na finał do Szwecji, gdzie zawalczy z innymi finalistami z Europy o nowiutką, wartą kilkaset tysięcy euro, Scanię R.

Warto podkreślić, że jadące w konwoju pojazdy - zarówno te zagraniczne, jak i polskie, na co dzień wykonują normalne zadania transportowe - przewożąc najpotrzebniejsze nam wszystkim dobra spożywcze i przemysłowe. Tym bardziej należy im się szacunek, za to, że potrafią w tak pięknym stanie utrzymać swoje maszyny.

W Rzgowie pod Łodzią ok. godz. 10 konwój planuje postój. W tym czasie będzie można porobić zdjęcia i porozmawiać w kierowcami, a następnie śledzić ruch pojazdów w dalszej trasie: Rzgów - Częstochowa - Lubliniec - Dobrodzień - Ozimek - Opole - Polska Nowa Wieś.

Kontakt do organizatorów konwoju:
Andrzej Wachowski - 600 839 137, Aleksandra Donocik - 692 551 694, Piotr Jodko - 601 691 619.

Przeczytaj też:
Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

BMC z europejską homologacją

Przez lata mieliśmy siedem marek samochodów ciężarowych specjalizujących się w transportach długodystansowych. Kilka lat temu dołączył do nich Ford Trucks, być może przyszedł czas na kolejnego gracza.

Polski transport odnotowuje wyraźny wzrost przewozów

W pierwszej połowie 2021 roku na niemieckich drogach jeździło znacznie więcej ciężarówek podlegających opłatom drogowym z Polski, Rumunii, Litwy i Czech, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Bury Sp. z o.o. zamawia kolejne 60 ciągników MAN TGX NG

Pierwsze 20 nowych ciężarówek MAN TGX firma Bury odebrała pod koniec października ub.r.

Mobilna linia diagnostyczna w Karkonoszach

Kontrola stanu technicznego samochodów ciężarowych w czterech dniach ujawniła 17 niesprawnych ciężarówek.

Wydanie MAN TGX dla Eko-Okna

W dniu 13 kwietnia 2021 roku uczestniczyliśmy w przekazaniu podwozi MAN TGX dla firmy Eko-Okna. Odbiór samochodów z przyczepami był w firmie Wecon w Strumieniu. Następnie pojazdy przejechały do ST Truck w Radlinie. Stamtąd, po krótkim postoju, część z nich pojechała do siedziby firmy Eko-Okna, gdzie rozpocznie sie ich eksploatacja. 

 

Używane ciężarówki Mercedes-Benz z gwarancją na układ napędowy

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce. Ciężarówki są sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją.

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje