Premium Route: Najoszczędniejsze pojazdy w Węgierskiej flocie

Premium Route: Najoszczędniejsze pojazdy w Węgierskiej flocie

2-3 litry paliwa mniej, tyle, zdaniem firmy Szemerey Transport Zrt, największego przewoźnika węgierskiego zajmującego się głównie transportem lokalnym, spala Premium Route w porównaniu z pojazdami konkurencji.

Po zakupie 25 Premium Route w 2011 roku, przewoźnik zamówił i właśnie odebrał kolejne 25 sztuk.

- Przeprowadzone testy pozwoliły nam stwierdzić, że zużycie paliwa w ciągnikach Renault Premium Route jest niższe o 2-3 litry w stosunku do pojazdów konkurencji, eksploatowanych w tych samych warunkach - stwierdził Lóránd Szemerey, Prezes firmy Szemerey Transport Zrt, odbierając 25 kluczyków do nowych Premium Route o mocy 460 KM. - Taki wynik, w tak dużej flocie jak nasza, przekłada się na ogromne oszczędności - dodał. Paliwo to najważniejsza pozycja w budżecie obsługi floty firmy, jego koszt szacuje się na około 4 miliardy forintów węgierskich (ok. 13 milionów euro).

Węgierski przewoźnik, od lat współpracujący z francuskim producentem posiada flotę 650 pojazdów, z czego ponad połowa to ciągniki Renault. W 2011 roku, część floty została odnowiona dzięki zakupowi Premium Route. - Kryzys nauczył przedsiębiorców węgierskich, że wydajność nie tylko może, ale powinna być zwiększana, nawet wtedy, gdy firma osiąga dobre wyniki - wyjaśnił Lóránd Szemerey, Prezes Szemerey Transport Zrt, podczas uroczystości przekazania pojazdów. - To oczywiste, że dla każdego przewoźnika priorytetem jest zwiększenie wydajności i jak najbardziej oszczędna eksploatacja floty.

I tak kiedy nadszedł czas na wymianę kolejnej partii pojazdów na nowe, firma Szemerey Transport Zrt. bez wahania zwróciła się do Renault Trucks składając kolejne zamówienie na Premium Route.

Kluczyki do 25 Premium Route przekazał Philippe Gorjux, Wiceprezes Renault Trucks na region Europy Środkowej i Wschodniej (pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Renault Trucks Polska), który podkreślił znaczenie szerokiej oferty usług przygotowanych dla klientów Renault.

Firma Szemerey Transport Zrt zakupiła bowiem pojazdy korzystając z oferty finansowania Renault Trucks Financial Services (RTFS), ponadto podpisała 5-letni kompleksowy kontrakt serwisowy, fakturowany wg. przebiegu pojazdów. Pojazdy będą serwisowane w Delta-Truck Kft, jednym z największych autoryzowanych punktów obsługi Renault Trucks na Węgrzech. Ponadto kierowcy Szemerey Transport Zrt w ramach projektu Program Optifuel przejdą szkolenie z zakresu ekonomicznej jazdy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie wydajności eksploatowanych pojazdów i na realny zysk dla przewoźnika.

W chwili obecnej przewoźnik zajmuje się przede wszystkim transportem i dystrybucją krajową. Firma posiada 10 baz na terenie całego kraju. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, przewoźnik postanowił poszerzyć zakres usług o transport międzynarodowy, gdzie bez wątpienia sprawdzą się najnowsze 25 Premium Route udowodniając swoją wydajność i oszczędność.


4trucks.pl / Renault Trucks Polska

Przeczytaj też:
Elektryczna ciężarówka Renault Trucks już na polskich drogach

W maju tego roku, w Polsce, zarejestrowano pierwszą w 100% elektryczną ciężką śmieciarkę Renault Trucks D-Wide Z.E.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Konkurs dla kierowców ciężarówek Optifuel Challenge Renaullt Trucks - podajemy harmonogram eliminacji

Renault Trucks Polska ogłasza 10., jubileuszową edycję konkursu Optifuel Challenge.

 

Z myślą o klientach posiadających starsze ciężarówki Renault Trucks

Siedmioletnie i starsze samochody ciężarowe nie pozostaną bez opieki. Firma Renault Trucks Polska przygotowała specjalną ofertę Le Camion Classique - w tłumaczeniu: klasyczna ciężarówka.

 

Wirtualny sprzedawca Renault Trucks

Renault Trucks staje się cyfrowe! W związku z sytuacją Covid-19 Renault Trucks Szwajcaria oferuje swoim klientom dostęp do ofert pojazdów drogą wyłącznie cyfrową.

 

Eurocomplex Trucks z Olchowej Dealerem Roku 2020 Renault Trucks Polska

W dniu 30 stycznia br. ogłoszono zwycięzcę konkursu Dealer of the Year 2019 Renault Trucks w Polsce.

 

DAF Scania MAN - liderzy rynku ciężarowych

W listopadzie br. zarejestrowano 2104 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 17,7% niż rok wcześniej.

 

Nowe Renault Trucks T High ze spalaniem 26 l/100 km

Renault Trucks T we flocie HR Polska.

 

Renault T w wersji Sport Racing

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje