Trzy nowe stacje franczyzowe w sieci Statoil w Polsce

Trzy nowe stacje franczyzowe w sieci Statoil w Polsce

Statoil Poland kontynuuje rozwój sieci stacji paliw.

Trzy nowe stacje franczyzowe Statoil w Polsce zostały otwarte w: Warszawie, w Chyżnem (gm. Jabłonka, woj. małopolskie) oraz w Jaworze k. Bielska-Białej (woj. śląskie). W sieci stacji Statoil w Polsce działa obecnie 78 obiektów franczyzowych.

Nowa stacja franczyzowa Statoil w Warszawie jest 22 obiektem typu premium w stolicy. Stacja znajduje się przy ul. Europejskiej 127 (gmina Wilanów) przy drodze z Konstancina-Jeziornej do Warszawy. Na stacji tej dostępne są następujące paliwa: Suprema 98, Eurosuper 95, oleje napędowe SupraDiesel i DieselGold. Stacja oferuje również autogaz. Obok stacji znajduje się market remontowo-budowlany Bricoman.

Nowa franczyzowa stacja paliw w barwach Statoil w Chyżnem działa od 24 maja br. Obiekt zlokalizowany jest przy drodze międzynarodowej nr E77, 200 m. od przejścia granicznego ze Słowacją. Na stacji tej dostępne są następujące paliwa: Suprema 98, Eurosuper 95 oraz oleje napędowe SupraDiesel i DieselGold. Dla kierowców samochodów ciężarowych przygotowane zostały specjalne stanowiska tankowania TIR DIESEL o przepustowości przepływu paliwa 130 L/min oraz parking. Na terenie stacji znajduje się restauracja oraz hotel.

Nowootwarta franczyzowa stacja paliw Statoil w Jaworze k. Bielska-Białej (woj. śląskie) działa od 16 czerwca br. Jest to stacja miejska, zlokalizowana przy ul. Bielskiej 56. Na stacji tej dostępne są następujące paliwa: Suprema 98, Eurosuper 95, oleje napędowe SupraDiesel i DieselGold oraz autogaz. Stacja wyposażona jest w duży sklep oraz kącik wypoczynkowy dla podróżnych o łącznej powierzchni 300 m2. W kąciku znajdują się stoliki i wygodne fotele. Na stacji skorzystać można z bezpłatnego i bezprzewodowego Internetu WiFi.

Wszystkie ww. franczyzowe stacje Statoil posiadają sklepy, w których klienci mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze, alkohol oraz produkty przemysłowe, w tym akcesoria do pielęgnacji samochodów. Zarówno w Chyżnem, Jaworze, jak i w Warszawie na stacji dla klientów została przygotowana oferta gastronomiczna (zimne i ciepłe przekąski, hot dogi, gorąca kawa i napoje).

Wszystkie trzy franczyzowe stacje paliw Statoil akceptują międzynarodowe karty paliwowe Routex, DKV, UTA, inne karty płatnicze umożliwiające tankowanie bezgotówkowe oraz karty programu lojalnościowego Premium Club.

Franczyza ze Statoil Poland

Firma Statoil Poland rozwija sieć stacji franczyzowych od 2004 roku. Oferta franczyzowa Statoil Poland skierowana jest do właścicieli prywatnych stacji, jak również do tych, którzy gotowi są do zainwestowania we własną stację paliw.

- Zaletą formuły franczyzowej Statoil Poland jest przede wszystkim jej przejrzystość. Umowa jest kompleksowa, dzięki czemu nasi partnerzy mają pełną jasność odnośnie praw, jakie im przysługują i obowiązków, które się z tym wiążą. Jest to duża zaleta dla właścicieli stacji, którzy chcą nawiązać z nami współpracę - mówi Andrzej Magryś, prezes zarządu Statoil w Polsce.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to: dobra lokalizacja i zapewnienie odpowiedniego poziomu sprzedaży paliw. Od franczyzobiorcy Statoil Poland oczekuje przestrzegania zasady wyłączności zakupu paliw oraz stosowania standardów Statoil odnośnie sposobu prowadzenia stacji.

Umowa ze Statoil Poland daje franczyzobiorcy prawo do sprzedaży paliw Statoil oraz do posługiwania się znakami handlowymi. Franczyzobiorca bez żadnych dodatkowych opłat korzysta również z działań marketingowych oraz ze szkoleń prowadzonych przez Statoil Poland. Ponadto wyposażamy stacje franczyzowe w urządzenia i oprogramowanie zarządzania stacją (np. system kasowy, system monitoringu paliw), we wszelkie nośniki logo Statoil oraz w szereg elementów wyposażenia sklepu.

Umowa franczyzy dotyczy zarówno prowadzenia części paliwowej stacji, jak i sklepu przy stacji. Właściciel stacji franczyzowej może prowadzić dodatkowe zaplecze usługowe - takie jak hotel, warsztat samochodowy, restauracja.


4trucks.pl / Statoil Poland