Warszawiacy będą jeździć mercedesami!

Warszawiacy będą jeździć mercedesami!

Stolica kupuje 60 autobusów Mercedes-Benz.

Dnia 14 czerwca 2012 roku w Warszawie w stołecznym Ratuszu podpisano umowę na dostawę 60 sztuk przegubowych autobusów miejskich Mercedes-Benz Conecto. Podpisanie umowy odbyło się w obecności m.in. pani Prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz-Walz, panów Jana Kuźmińskiego - Prezesa Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz Franka Koschatzkiego - Prezesa Zarządu EvoBus Polska - zwycięskiej firmy w przetargu na dostawę autobusów przegubowych do stolicy.

Pojazdy produkowane w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie - zakładu w Hosdere znajdującego się w Turcji, dostarczane mają być w listopadzie i grudniu br. Wszystkie autobusy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz całkowicie wydzieloną kabinę kierowcy z oddzielnym wejściem przez pierwsze skrzydło drzwi i oddzielnym przejściem do przedziału pasażerskiego. Będą posiadały najnowocześniejszy system informacji pasażerskiej w postaci adaptacyjnych w zależności od oświetlenia tablic informacyjnych. Nie bez znaczenia dla pasażerów będzie również możliwość uruchomienia internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

- To ogromny sukces dla naszej firmy i jednocześnie najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców Warszawy - mówi Frank Koschatzky z EvoBus. - Kontrakt ten cieszy nas podwójnie - zamówienie autobusów miejskich marki Mercedes-Benz do stolicy było naszym celem strategicznym, który właśnie zostaje po raz pierwszy osiągnięty - dodaje.

W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. MB Conecto G jeżdżą już w takich miastach jak Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Lublin czy Zielona Góra.


4trucks.pl / Daimler Buses

Przeczytaj też:
Daimler preview IAA 2012

16 autokarów na potrzeby EURO 2012

Setra-evobus_polska-4trucks

W dniu 18 kwietnia 2012 Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses, wspólnie z  Lotharem Holderem, rzecznikiem marki Setra w spółce EvoBus GmbH, przekazał organizatorom i kierowcom obsługującym Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 16 autokarów.

Stambuł kupuje Mercedes-Benz Conecto

Mercedes_Stambul_4T

Firma Mercedes-Benz podpisała kontrakt na dostawę 221 autobusów Mercedes-Benz Conecto dla tureckiego przewoźnika lokalnego IETT.

87 autobusów Mercedes-Benz Citaro G dla Genewy

Daimler Buses wygrał następny duży przetarg. Zleceniodawcą jest Transports Publics Genevois (TPG) ze Szwajcarii. 87 Mercedes-Benz Citaro będą jeżdzić na 305 kilometrowej trasie po Genewie i okolicach.  Przedsiebiorstwo zatrudnia  ponad 1700 pracowników, posiada 82 tramwaje oraz 320 autobusów. Flota firmy składa się głównie z autobusów Mercedes-Benz. Dostawa wygranych autobusów zacznie się we wrześniu br.

Nowy Mercedes-Benz Citaro

citaro600

Sprzedaż ponad 31.000 jednostek Mercedes-Benz Citaro w okresie 13 lat od chwili rozpoczęcia produkcji dowodzi największego sukcesu w dziejach  autobusów liniowych.  Na terenie zakładów w Mannheim odbyła się pierwsza prezentacja całkowicie zmodernizowanej wersji autobusu liniowego Mercedes-Benz Citaro, zorganizowana dla przeszło 150 dziennikarzy z Europy. Nowy model Citaro został zademonstrowany przez Andreasa Renschlera, odpowiedzialnego w zarządzie koncernu Daimler AG za spółki Daimler Trucks i Daimler Buses, oraz Hartmuta Schicka, dyrektora Daimler Buses.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL