WITD: Kierowca używający magnesu oraz pod wpływem alkoholu

WITD: Kierowca używający magnesu oraz pod wpływem alkoholu

Dnia 11 czerwca br. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wytypowali do kontroli dwa zespoły pojazdów należące do przewoźników z Polski.

Kierowca pierwszego z pojazdów w którym znajdował się tachograf cyfrowy został poddany m. innymi kontroli czasu pracy kierowcy.

Już z wydruku tachografu cyfrowego inspektor stwierdził, brak zapisu aktywności pojazdu mimo, iż pojazd poruszał się po autostradzie. Kierowca przyznał się do zamocowania magnesu i wskazał miejsce jego umocowania. Oświadczył, iż zamontował magnes aby zyskać na czasie podczas dojazdu do Niemiec. Dodatkowo poddano analizie dane pobrane z tachografu i karty kierowcy. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych na kierowcę nałożono mandat karny na kwotę 2000 zł. oraz wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z załącznikiem nr 3 ustawy o transporcie drogowym.

Kierowca drugiego z wytypowanych pojazdów, 31-letni mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, badanie wykazało:0,11 mg/l, kierowca został przekazany funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie celem dokonania dalszych czynności procesowych.

 

4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje