Ośmiokołowy smok w barwach Continental

Ośmiokołowy smok w barwach Continental

Volvo FH16 jest przeznaczone do obsługi najcięższych i najbardziej wymagających zleceń transportowych.

To również wyjątkowy samochód ciężarowy, którego wygląd i duże powierzchnia karoserii pozwalają na tworzenia spektakularnych dział sztuki. Jest nim bez wątpienia najnowsze Volvo firmy transportowej Kadam, którego kabinę zdobią oryginalne motywy baśniowe inspirowane barwami Continental.

Firma Kadam z siedzibą w Rybniku specjalizująca się w transporcie krajowym i międzynarodowym wzbogaciła swoją flotę o ciągnik siodłowy Volvo FH 16. Zanim jednak auto ruszyło w trasę, firma postanowiła ztuningować wygląd samochodu, tak aby klient mógł otrzymać auto o podwyższonych standardach i oryginalnym wyglądzie. Pierwszą zmianą jakiej dokonano po zakupie auta, była zmiana wyglądu karoserii. Ostatecznie zdecydowano się na motywu baśniowego smoka, z twórczości słynnego Borisa Vallejo- jednego z najlepszych ilustratorów fantasy.

Dodatkową inspiracją były barwy firmy Continental, która dostarczyła komplet opon, w jakie wyposażony jest ciągnik. Na osi napędowej zamontowano opony HD HYBRID do zastosowania na dalekich trasach oraz przy najróżniejszych zadaniach związanych z transportem lokalnym i dystrybucyjnym. Struktura bieżnika, posiadającego homologację M+S (błoto i śnieg), gwarantuje niezmiennie wysoki poziom trakcji również w warunkach zimowych, a także minimalny opór toczenia. Z kolei na osi prowadzącej i środkowej znajdują się ekonomiczne opony HSR 2 dedykowany do transportu regionalnego.

W ramach dalszych przemian samochodu wymieniono znajdującą się za kabiną w pionie rurę wydechową, co pozwoliło obniżyć dźwięk pracy silnika oraz elektronicznie regulować jego głośność. Bardziej drapieżnego i nowoczesnego wyglądu nadały autu rurowania boczne, umieszczone pod zderzakami. Wszystkie dokonane zmiany całkowicie odnowiły sylwetkę auta i nadały mu nowy niepowtarzalny charakter.

Ze względu na dużą moc silnika, ciągnik przeznaczony jest do transportowania ciężkich ponadgabarytowych ładunków. Volvo FH 16 wraz z trzyosiową, niskopodłogową naczepą o długości 23 metrów tworzy wyjątkowy zestaw zdolny do transportu 40-tonowych ładunków.

Warto wspomnieć, że modele z serii FH są jednymi z najbardziej udanych ciężarówek, jakie zostały do tej pory wyprodukowane. Od rozpoczęcia produkcji serii FH w 1993 r., sprzedano ponad 400.000 egzemplarzy na całym świecie.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Przeczytaj też:
Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce

W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.

Girteka zakupi 600 elektrycznych ciężarówek

Zrównoważony rozwój i cyfryzacja usług - Girteka o najważniejszych kierunkach w rozwoju transportu drogowego.

Elektryczny debiut autobusów MAN w Siedlcach

Po ośmiu latach MAN wraca do Siedlec i to elektrycznie.

Volvo Trucks przeprowadza testy zderzeniowe elektrycznej ciężarówki

Zderzenie elektrycznej ciężarówki z inną ciężarówką lub przewrócenie się z dużą prędkością jest częścią możliwych wrażeń z jazdy.

DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych

Produkcja seryjna XD i XF Electric rozpocznie się wiosną 2023 roku.

Elektryczne samochody ciężarowe - ile ich mamy?

Z danych Europejskiego Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w Polsce zarejestrowana jest największa (w całej Unii Europejskiej) liczba pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony – 1 184 677 egzemplarzy (6 230 283 sztuk w całej Wspólnocie).

Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN

W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.

Pierwsza elektryczna śmieciarka wydana w Polsce

Na początku listopada br. flota pojazdów dolnośląskiej spółki komunalnej ZGK Świebodzice powiększyła się o elektryczną śmieciarkę Renault Trucks D Wide Z.E.

Ciężarowy Mercedes z napędem wodorowym przejeżdża przełęcz Brenner

Daimler Truck przeprowadza pierwsze testy wysokościowe ciężarówki z napędem na ogniwa paliwowe.

Wyszukiwarka

Informacje