EcoStralisy w firmie Lipiński

EcoStralisy w firmie Lipiński

Kolejny sukces Iveco Poland. Pod koniec maja br. dobyło się przekazanie dużej partii pojazdów dla jednego z największych przedsiębiorstw transportowych z rejonu Polski Centralnej z Sierpca.

Firma Transport-Spedycja Lipiński posiada dodatkowo własny magazyn logistyczny w Szczecinie oraz realizuje m.in. w usługi przewozowe dla firmy Carlsberg. Jak wiadomo w okresie letnim transport musi być niezawodny i szybko realizować dostawy napojów. Dwadzieścia zakupionych EcoStralisów dołączy teraz do floty pozostałych pojazdów z logo Lipiński i z powodzeniem ruszy do pracy.

Na przełomie roku Iveco Poland udostępniło pojazd demonstracyjny EcoStralis (460 KM) do testów firmie Lipiński. Wynik zużycia paliwa, bezawaryjność oraz wysoki komfort pracy pozytywnie zaskoczył właścicieli firmy, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z EcoStralisem. Firma realizuje transporty krajowe i międzynarodowe wożąc różne rodzaje ładunków. IVECO Stralis miał więc możliwość wykazać się swoimi najlepszymi zaletami - wygodną przestronną kabina, mocnym dynamicznym silnikiem i doskonałymi właściwościami trakcyjnymi.

- Mamy duże doświadczenie w transporcie samochodowym i pojazdach ciężarowych. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat mieliśmy możliwość użytkowania wielu marek samochodów. EcoStralis, który zimą przechodził testy w naszej firmie miło nas zaskoczył i dlatego kolejne nasze samochody to właśnie ta marka - mówi Adam Lipiński właściciel przedsiębiorstwa.


- Bardzo cieszymy się, z faktu, ze firma Transport-Spedycja Lipiński wybrała nas, jako partnerów biznesowych. Nasze pojazdy z pewnością zasługują na wyróżnienie i dlatego jeżdżą u najlepszych - powiedział Przemysław Górski, Direct Sales Manager Iveco Poland.

Firma Lipiński, która zakupiła dwadzieścia ciągników siodłowych IVECO Stralis w wersji Eco dba o komfort pracy swoich kierowców. Pojazdy w wysokiej kabinie Active Space są wyposażone w dwie wygodne leżanki, pneumatyczne fotele (fotel kierowcy jest ogrzewany), zintegrowane pasy bezwładnościowe i zagłówki, niezależne ogrzewanie kabiny, lodówkę, tempomat, elektryczne szyby, elektrycznie ustawiane i podgrzewane lusterka wsteczne, lusterko rampowe, komputer pokładowy z funkcjami wyświetlanymi w języku polskim, fabryczne radio z odtwarzaczem CD, centralny zamek, dodatkowe światła przeciwmgielne i dalekosiężne. W słoneczne upalne dni dodatkowy komfort dają przyciemniane szyby oraz automatyczna klimatyzacja. Kabina sypialna zawieszona na czterech poduszkach powietrznych jest wykonana z blach dwustronnie ocynkowanych poddanych kataforezie - co w warunkach zimowych skutecznie chroni pojazd przed korozją.

Pojazdy EcoStroalis charakteryzuje wyjątkowo niskie zużycie paliwa. IVECO Stralis napędza ekologiczny 6-cylindrowy rzędowy (4 zawory na cylinder) wysokoprężny silnik Cursor 10 EEV, w technologii oczyszczania spalin SCR. Dziesięciolitrowa jednostka napędowa uzyskuje maksymalną moc 460 KM (339 kW) przy 1550-2100 obr./min. Maksymalny moment obrotowy 2100 Nm silnik uzyskuje już od 1050 obr./min. Napęd na koła realizowany jest poprzez zautomatyzowaną skrzynią biegów EuroTronic II, (12AS 2330 TD). Dwunastostopniowa skrzynia (plus dwa biegi wsteczne) ma możliwość wyboru zmiany przełożeń w trybie sekwencyjnym lub w pełni zautomatyzowanym. Skrzynia przenosi maksymalny moment obrotowy o wartości aż 2300 Nm. Na niskie zużycie paliwa ma m.in. wpływ zestopniowanie poszczególnych biegów. Przełożenie pierwszego biegu wynosi 15,86:1 a przełożenie ostatniego biegu to 1,0:1. Przełożenie tylnego mostu jest również dobrane tak aby utrzymać jak najniższą prędkość obrotową silnika i wynosi 1:2,64.

Niskie zużycie paliwa pojazdy EcoStralis zawdzięczają także zaawansowanym systemom elektronicznym: ECOFleet i ECOSwitch. Oprogramowanie ECOFleet (standardowe dla każdego EcoStralisa) w połączeniu ze zautomatyzowaną skrzynią biegów umożliwia kierowcy ręczną zmianę biegów np.: przy ruszaniu lub przed i po wszelkich podjazdach, jednak całkowicie manualny tryb czyli Semi-Automatic, jest niedostępny. Ograniczenie to jest wprowadzone aby pojazd zawsze optymalnie dobierał przełożenie i dzięki temu wyklucza ryzyko ludzkiego błędu. ECOFleet jest zalecany dla firm flotowych, gdzie występuje rotacja kierowców, którzy nie do końca znają konkretny pojazd i przez to nie są w stanie optymalnie wykorzystać jego możliwości. Przycisk ECOSwitch uruchamia program o nazwie iEco, który zezwala skrzyni biegów pracować tylko w trybie automatycznym, tak aby silnik pracował tylko w "zielonym polu" oraz dostosowuje pracę silnika do obciążenia pojazdu. Ustawia również maksymalną prędkosć pojazdu na 85km/h i wyłącza "kick down". iEco pozwala dostosować maksymalny moment obrotowy silnika oraz jego moc do rzeczywistych warunków drogowych. Przy pełnym obciążeniu jednostka napędowa dysponuje maksymalnym momentem obrotowym, a gdy nie jest to wymagane moment obrotowy silnika zmniejsza się redukując zużycie paliwa.

4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022 Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.
IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.
Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.
IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.
IVECO poinformowało o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi IVECO dołączyło do czołowych producentów samochodów, którzy postanowili pokazać swój stosunek do reżimu Putina. Od teraz ciężarówki IVECO nie będą dostarczane ani do Rosji, ani na Białoruś.
Pierwsze w Polsce IVECO gazowe w firmie Kurier Team 2000
Jest już milion sześćset tysięcy IVECO Daily! IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładzie w Suzzarze (we Włoszech), który jest centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO.
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021 To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.