Rok 2011 - wyjątkowy w historii firmy Alphabet

Rok 2011 - wyjątkowy w historii firmy Alphabet

Przejęcie ING Car Lease przyśpieszyło wzrost i umocniło pozycje firmy Alphabet.

Ogłoszone dane za 2011 rok świadczą o wyjątkowym roku dla firmy Alphabet. Firma wykazała się silnym wzrostem, w dużej mierze dzięki przejęciu ING Car Lease we wrześniu 2011 i obecnie znajduje się wśród pięciu liderów branży flotowej. Pod koniec 2011 roku firma zarządzała flota ponad 474 tysięcy samochodów dla ponad 35 tysięcy klientów w 19 krajach. 

Przejęcie ING Car Lease było strategiczna decyzja, jak podkreśla Norbert van den Eijnden, jeden z dwóch CEO firmy - Dało nam to o wiele silniejsza pozycje na rynku, a także umożliwi realizacje naszych planów dotyczących wyjątkowej mobilności biznesu, zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

Dzięki wzmocnionej pozycji rynkowej, Alphabet ma teraz większe możliwości rozwoju innowacyjnych rozwiązań leasingu i mobilności biznesu, tak aby lepiej odpowiadać potrzebom klientów. Na przykład, firma mogła rozwinąć swoja sprawdzona strategie wielomarkowa dzięki znacznemu napływowi innych marek. Udział samochodów wielomarkowych wzrósł z 47 procent w 2010, do 72 procent po przejęciu ING Car Lease. Pozwala to firmie Alphabet na jeszcze większa elastyczność oferty skierowanej do klientów, którzy kompletują swoja idealna flotę.

Najbliższym celem firmy Alphabet jest wzmocnienie pozycji lidera w dziedzinie usług mobilności biznesu. Wśród sprawdzonych innowacji dotyczących mobilności znajduje się oferta AlphaCity w ramach programu Corporate CarSharing. Została ona już wprowadzona we Francji, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii, a następna w kolejce jest Holandia.


4trucks.pl / Alphabet