WITD: Pęknięta rama

WITD: Pęknięta rama

W dniu 4.06.2012 r., w miejscowości Kluszkowce (droga wojewódzka nr 969) inspektorzy z WITD w Krakowie Oddział Terenowy w Nowym Targu zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes-Benz.

Podczas czynności kontrolnych stwierdzono pęknięcie ramy głównej, nadmierne zużycie klocków hamulcowych oraz określenie parametrów masy własnej zawarte w dowodzie rejestracyjnym niezgodne ze stanem faktycznym ( wpis w dowodzie rejestracyjnym 2900kg, natomiast ważenie pojazdu wykazało 3500kg).

Należy zaznaczyć, że w/w pojazd był już kontrolowany przez inspektorów w dniu 15.07.2011r., a w wyniku kontroli zatrzymano dowód rejestracyjny za te same usterki.

Zastanawiającym jest fakt, że pojazd w dniu 31 maja 2012r. przeszedł pozytywnie badania techniczne, co wzbudza podejrzenie niedopełnienia obowiązków służbowych przez diagnostę i wobec powyższego została powiadomiona Policja z KPP w Nowym Targu celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami i stwarzaniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano dowód rejestracyjny i usunięto pojazd na parking strzeżony.


4trucks.pl / WITD Kraków

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL