Michelin otrzymał Prince Michael International Road Safety Award

Michelin otrzymał Prince Michael International Road Safety Award

Nagroda Prince Michael International Road Safety Award została przyznana Grupie Michelin za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Prince Michael International Road Safety Award jest przyznawana w Nowym Jorku za szczególny wkład w poprawę bezpieczeństwa drogowego. Inicjatorem wręczanego od 1987 r. wyróżnienia jest Michael, Książę Kentu, kuzyn Królowej Elżbiety II.

Każdego tygodnia na całym świecie ponad 7 000 osób ginie w wypadkach drogowych podczas dojazdów do pracy lub w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych. W związku z tym Michelin rozpoczął wewnętrzną kampanię promującą bezpieczną jazdę. Od 2009 roku pracownicy firmy zatrudnieni w sprzedaży i marketingu biorą udział w kursach bezpieczeństwa na drogach. Z kolei wszyscy pracownicy w krajach, gdzie Michelin posiada swoje fabryki, otrzymali pakiety informacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Tylko w 2012 r. Michelin przeznaczy na inicjatywy podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach 6 mln euro.

W Polsce jednym z przykładów takich programów jest organizowany od 7 lat Tydzień Dobrego Ciśnienia, który polega na pomiarze ciśnienia w oponach. Michelin prowadzi również ogólnoeuropejską akcję ROSYPE (ROad Safety for Young People in Europe). ROSYPE to program edukacyjny na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. W ciągu trwania całego programu (czerwiec 2009 - czerwiec 2012) obejmie on swoim zasięgiem 730 tys. młodych ludzi w całej Europie, w tym w Polsce.

Michelin włączył się też w działania na rzecz bezpieczeństwa poprzez podpisanie Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wspieranie programów Global Road Safety Partnership (GRSP). Firma Michelin była ponadto jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które przyłączyły się do Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Drogowego ogłoszonej w 2011 roku przez ONZ.


4trucks.pl / Michelin Polska