WITD: Ucieczka, nietrzeźwy i magnes w jednym

WITD: Ucieczka, nietrzeźwy i magnes w jednym

Dnia 7 czerwca 2012 r. (Święto Bożego Ciała) inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie pełnił służbę na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Myszęcin w ramach akcji "ZAKAZY".

O godz. 16:55 kontrolujący wydali polecenie zatrzymania się do kontroli kierującemu pojazdem członowym jadącemu z kierunku Świecka w kierunku Poznania, który je zlekceważył i nie zatrzymał się do kontroli.

W związku z tym kontrolujący podjęli pościg z użyciem sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Już po kilku minutach pojazd został zatrzymany i szybko ustalono przyczynę takiego zachowania kierowcy.

Jak się okazało kierujący miał 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kontrola ujawniła stosowanie przez kierowcę magnesu, który został zamocowany w okolicy impulsatora tachografu na skrzyni biegów pojazdu. Wydruk z tachografu cyfrowego potwierdził stosowanie przez kierowcę niedozwolonego urządzenia powodującego fałszowanie wskazań tachografu. Zapisy z tachografu wskazywały, że od godz. 12:02 do godz. 17:02 (tj. do momentu zatrzymania) rejestrowany był postój pojazdu i odpoczynek kierowcy.

Kierujący został zatrzymany przez Policję w celu przeprowadzenia dalszych czynności procesowych.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski