Wyprzedź sen! - czyli energetyczne wsparcie dla kierowców - kibiców

Wyprzedź sen! - czyli energetyczne wsparcie dla kierowców - kibiców

Blisko milion kawowych cukierków zawierających kofeinę trafi do kibiców podróżujących polskimi autostradami na rozgrywki Euro 2012. 

Cukierki w dniach meczowych będą rozdawane na wybranych placach poboru opłat lub miejscach obsługi podróżnych koncesyjnych odcinków autostrad prowadzących do miast-gospodarzy turnieju. Dodadzą kierowcom energii i pomogą zwalczyć senność podczas długiej podróży.

Ponad milion fanów piłki nożnej odwiedzi w najbliższych dniach Polskę, by kibicować swym drużynom podczas turnieju Euro 2012. Wielu z nich przyjedzie własnymi samochodami. Z polskich dróg korzystać będą również kibice podróżujący na mecze swych drużyn na Ukrainie. Większość podróży odbywać się będzie po coraz dłuższej sieci polskich autostrad.

Tymczasem autostrady należą do tras, na których ryzyko zaśnięcia za kierownicą jest większe niż na pozostałych drogach. Długa podróż, jednostajne tempo, kierunek jazdy na wprost, monotonny krajobraz - wszystko to wpływa na pogorszenie koncentracji i wzrost senności u kierowcy.

A przecież na autostradzie skutki zaśnięcia za kierownicy bywają najtragiczniejsze.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców koncesjonariusze polskich autostrad przystąpili do akcji "Wyprzedź sen!". W czasie Euro 2012 kierowcy zmierzający autostradami na mecze w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu będą częstowani cukierkami zawierającymi kofeinę. Do słodko-energetycznego prezentu dołączony będzie krótki poradnik, jak radzić sobie ze zmęczeniem podczas podróży.

- W ten sposób chcemy dodać kierowcom-kibicom energii i pomagamy im w zwalczeniu senności. Liczymy, że słodki przerywnik w trakcie podróży pozwoli kierowcom wyprzedzić sen i bezpiecznie dotrzeć na stadiony, a kilka sprawdzonych porad, jak radzić sobie ze zmęczeniem za kierownicą, będzie przydatnych podczas każdej podróży - mówi Anna Kucia z firmy Storck, dystrybutora cukierków Kopiko.

Akcja "Wyprzedź sen!" rusza już w piątek 8 czerwca, w pierwszym dniu turnieju. W tym dniu cukierki będą czekać na kierowców zmierzających do Warszawy na mecz otwarcia Polska - Grecja oraz na mecz Rosja – Czechy we Wrocławiu. W kolejnych dniach słodycze rozdawane będą na wybranych placach poboru opłat lub miejscach obsługi podróżnych na autostradach A1, A2 i A4. Akcja zakończy się 30 czerwca, w przeddzień finału mistrzostw Europy, który rozegrany będzie w Kijowie. W tym dniu cukierki będą rozdawane na PPO Balice pod Krakowem. Prawdopodobnie tę drogę wybierze wielu kierowców zmierzających na ostatni mecz turnieju w stolicy Ukrainy. W sumie podczas ponad 4 tygodni mistrzostw rozdanych zostanie blisko milion cukierków.

Partnerami akcji "Wyprzedź sen!" jest marka Kopiko, a także Gdańsk Transport Company S.A., Autostrada Wielkopolska S.A. oraz Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Po raz pierwszy wszyscy trzej koncesjonariusze płatnych autostrad wspólnie zdecydowali się na przeprowadzenie wspólnych działań służących poprawie bezpieczeństwa podróżowania po autostradach. Patronem akcji jest portal www.moto.pl 

Harmonogram akcji "Wyprzedź sen!":

Autostrada A4, Punkt Poboru Opłat Balice:
8 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Wrocław, mecz Rosja – Czechy),
12 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Wrocław, mecz Grecja – Czechy),
16 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Wrocław, mecz Polska – Czechy),
30 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Kijów, finał ME).

Autostrada A2:
8 czerwca, PPO Lądek, godziny popołudniowe (kierunek Warszawa, mecz Polska Grecja),
12 czerwca, PPO Lądek, godziny popołudniowe (kierunek Warszawa, mecz Polska - Rosja),
14 czerwca, PPO Nagradowice, godziny popołudniowe (kierunek Poznań, mecz Włochy – Chorwacja),
21 czerwca, PPO Gołuski, godziny popołudniowe (kierunek Warszawa, ćwierćfinał),
28 czerwca, PPO Gołuski, godziny popołudniowe (kierunek Warszawa, półfinał).

Autostrada A1, MOP Kleszczewko, Punkt Informacji Kibica:
10 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Gdańsk, mecz Hiszpania – Włochy),
14 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Gdańsk, mecz Hiszpania – Irlandia),
18 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Gdańsk, mecz Chorwacja – Hiszpania),
22 czerwca, godziny popołudniowe (kierunek Gdańsk, ćwierćfinał).

 

4trucks.pl / Imago Public Relations