Czerpią zyski z projektów non profit!

Czerpią zyski z projektów non profit!

Projekty społecznościowe zrzeszające grupy ludzi, tworzących wspólny projekt zyskują na popularności.

Dodatkowo zdobywają przychylność i zaufanie zarówno ludzi anonimowych jak i firm, które coraz chętniej korzystających z rozwiązań typu open source. Czy to oznacza, że przedsięwzięcia tworzone non profit mają szansę na wykorzystanie w ramach komercyjnych projektów?

Użytkownicy map coraz częściej sięgają po projekty społecznościowe - non profit, gdyż ich zawartość jest dla nich całkowicie satysfakcjonująca. Mapy społecznościowe udostępniane są na licencji Creative Commons (CC) co umożliwia tworzenie i użytkowanie produktu objętego prawami autorskimi. Licencja ta pozwala zachować autorom wszelkie prawa do produktu,a nawet udostępniać go innym użytkownikom.

- Jak to wygląda w praktyce? Podanie źródła ich pochodzenia umożliwia dalsze wykorzystywanie. Obecnie powiększa się grono firm, które w swoich usługach czy produktach wykorzystują społcznościowe projekty. Stosując takie rozwiązania w ramach komercyjnych usług, nie tylko my czerpiemy z nich korzyści, ale jednocześnie przyłączamy się do społeczności, wspólnie tworząc i udoskonalając mapę, co przynosi pożytek dla każdej ze stron - mówi Olga Barańczyk Specjalista ds. aplikacji mapowych, przedstawiciel operatora systemu Yanosik.pl

Z chwilą, gdy niewielki społecznościowy projekt zaczyna się rozrastać i wzbogacać o kolejne dane, staje się produktem pożądanym przez wiele osób, firm czy nawet instytucji. Znajduje on coraz więcej różnorodnych zastosowań i staje się popularny, powiększa grono swoich sympatyków, chętnych zarówno do współtworzenia jak i używania. Ci z kolei wzbogacają mapę o kolejne dane, zapewniając tym samym stały rozwój.

 

4trucks.pl / creandi.pl