Firmy kurierskie gotowe na EURO

Firmy kurierskie gotowe na EURO

Euro w Polsce już za kilkadziesiąt godzin. Firmy kurierskie równiez szykują się na Mistrzostwa. Rafał Dziura, dyrektor Sprzedaży i Marketingu, TNT Express Poland tak relacjonuje przygotowania swojej firmy na ten gorący okres:

- Mistrzostwa w piłce nożnej wprowadzą ogromne zmiany do codziennego funkcjonowania sieci transportowej w polskich miastach i na terenach podmiejskich. Począwszy od wyłączenia z ruchu ogromnych części miast, poprzez zmiany w funkcjonowaniu komunikacji, po prognozowane utrudnienia na lotniskach, wreszcie - zatory spowodowane strefami kibica czy przemieszczającymi się grupami fanów piłki.

- Firmy kurierskie od dłuższego czasu przygotowują się do tej sytuacji. TNT Express Poland korzysta z doświadczenia naszych oddziałów w państwach organizujących poprzednie mistrzostwa: Austrii i Szwajcarii. Ich doświadczenia wskazują na to, że - przy odpowiednim przygotowaniu - nawet tak ogromne wydarzenia mogą mieć minimalny wpływ na codzienną realizację usług.

- TNT Express od dłuższego czasu przygotowuje symulacje uwzględniające różne scenariusze związane z zamknięciem centrów miast: rekonfigurujemy naszą sieć połączeń drogowych, dbamy o zapewnienie dostępu poprzez uzyskanie niezbędnych pozwoleń i przepustek, przygotowujemy zespoły kurierów pieszych, jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami miejskimi i organizatorami mistrzostw. Dużą pomocą będzie system teleinformatyczny TNT - jego mobilną ‘końcówką’ są terminale kurierskie. Tą drogą możemy przekazywać bieżące informacje o utrudnieniach na drogach – w obu kierunkach: od dyspozytora do kuriera i z powrotem. Główny sztab zarządzający naszymi operacjami w trakcie UEFA EURO zlokalizowany będzie w Warszawie.

- Sprawne i terminowe doręczenia usług, które charakteryzują nasz serwis, są możliwe dzięki codziennej współpracy z klientami. Od dłuższego czasu rozmawiamy z naszymi klientami o najbliższych czterech tygodniach. Klienci z dużym zrozumieniem przyjmują proponowane rozwiązania i wykazują dużą elastyczność, która z pewnością pozwoli nam utrzymać wysoką efektywność. Tuż przed rozpoczęciem i w czasie EURO 2012 planujemy akcje informacyjne wśród naszych klientów w kraju i za granicą.

- Liczymy, że wszystkie te przygotowania zagwarantują terminową realizację wszystkich usług z oferty TNT.


4trucks.pl / TNT Express Poland