Perfekcja w parze z pasją

Perfekcja w parze z pasją

O samochodach, zarówno najbardziej prestiżowych limuzynach, jak i autach dostawczych oraz ciężarowych, wiedzą wszystko.

Potrafią je nie tylko sprzedawać, ale z taką samą pasją je naprawiają. Firma Mirosław Wróbel dealer Mercedes-Benz obchodzi dwudziestolecie działania pod trójramienną gwiazdą.

Dziś spółka Mirosław Wróbel to pięć oddziałów. Cztery salony sprzedaży (we Wrocławiu, w Jeleniej Górze, Opolu i Pietrzykowicach) oraz nowoczesne Centrum Blacharsko-Lakiernicze, w których zatrudnionych jest ponad 220 fachowców. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie to jedyny dealer, który posiada autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów Mercedes-Benz.

Jak to się zaczęło?
Ponad dwie dekady temu Mirosław Wróbel otworzył niewielki warsztat samochodowy na wrocławskich Maślicach. Były to czasy, gdy praktycznie każdy marzył o Mercedesie, lecz niewielu było na niego stać. Polskę zaczęły zalewać powypadkowe auta do remontu. Wieści o doskonałym blacharzu rozeszły się bardzo szybko. Nic w tym dziwnego, Mirosław Wróbel nie lubił chodzić na skróty – sprowadzał najlepszy sprzęt z Francji, zatrudniał doświadczonych fachowców. Mówiono, że potrafią dokonywać cudów i nawet poważnie uszkodzone auta stawiają na koła. Do warsztatu zaczęły się zjeżdżać samochody z całego Dolnego Śląska. W 1992 roku warsztat uzyskał autoryzację marki Mercedes-Benz. Dwa lata później firma przeniosła się na ulicę Klecińską i od tej pory dealer zaczyna rozwijać się błyskawicznie.

Praca doceniona
Od 20 lat spółka Mirosław Wróbel dąży do profesjonalizmu w każdej sferze swojej działalności. – Najważniejsze jest dla nas, by każdego dnia wykonywać swoją pracę lepiej - mówi Michał Łuczak, prezes firmy. Wysiłek został doceniony: jubileuszowy rok obfituje w prestiżowe nagrody i osiągnięcia. Spółka wygrała ranking dealerów marki Mercedes-Benz i została Dealera Roku, czyli najlepszym dealerem tej marki w całej Polsce. Doceniona została także za działalność dobroczynną. Podczas 3. Kongresu Dealerów decyzją Kapituły przyznającej Nagrody Rynku Dealerskiego firma została uhonorowana jednym z wyróżnień specjalnych – tytułem Dealer Dobrych Uczynków, czyli nagrodą za najciekawszą realizację inicjatywy społecznej. Uznanie zdobył projekt "Kolory Nadziei" - akcja, którą firma organizuje na rzecz fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Celem projektu jest wywołanie uśmiechu na buziach małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

W tym biznesie najważniejszy jest klient
Patrzeć na świat oczami klientów - to dewiza, jaką wpoił swoim pracownikom Mirosław Wróbel. Taka postawa procentuje - Rozwijamy się dzięki naszym klientom, budując codzienne relacje, korzystając z ich uwag i spostrzeżeń - mówi Michał Łuczak - Wszystkie nasze osiągnięcia są wypadkową wieloletniego doświadczenia, ciężkiej pracy i uznania tych, dla których działamy od ponad 20 lat.

Jubileusz to doskonały czas nie tylko na podsumowania, ale także planowanie kolejnych przedsięwzięć. Zarząd razem z właścicielami firmy podjął decyzję o kolejnym kroku milowym - budowie nowego salonu we Wrocławiu. Będzie on wzorowany na najnowszym obiekcie Mercedes-Benz w Norymberdze. Proces inwestycyjny już się rozpoczął. Obecnie firma poszukuje odpowiedniej lokalizacji. - Jesteśmy przekonani, że powstanie salon na miarę naszych kolejnych dwudziestu lat - podsumowuje Michał Łuczak.


4trucks.pl / Mercedes-Benz

Przeczytaj też:
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Nowy oddział Mercedes-Benz Trucks w Koninie już działa W październiku pod szyldem Auto Partner J. i A. Garcarek został otwarty nowy obiekt w sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks. To drugi – po macierzystej lokalizacji w Ociążu k. Kalisza – oddział należący do tej samej firmy.
Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska w Słubicach W przygranicznych Słubicach ruch ciężarowy jest bardzo duży – to zatem doskonałe miejsce dla kolejnej autoryzowanej placówki serwisowej w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.
Sindbad odbiera uroczyście 15 autokarów Setra Podczas premiery, odbywającej się 24-25 września br. w Neu-Ulm, w Niemczech zaproszeni goście mieli możliwość nie tylko zobaczyć premierowe modele, ale również się nimi przejechać także, jako kierowcy.
Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.
Mercedes-Benz Polska ma już dwadzieścia pięć lat Mercedes-Benz w Polsce świętuje ćwierćwiecze swojej oficjalnej działalności.
Mercedes-Benz Trucks Polska - 2021 rok wyzwań, sukcesów i zmian Od 1 grudnia 2021 koncern Daimler zdecydował o podziale na dwa niezależne przedsiębiorstwa: Mercedes-Benz AG oraz Daimler Truck.
Nowy Citan i Renault Kangoo z tytułem International Van of the Year 2022 Nowy Mercedes-benz Citan zadebiutował na rynku w sierpniu 2021 – a już jesienią najmniejszy w rodzinie pojazdów dostawczych Mercedes-Benz odniósł pierwszy wielki sukces, zdobywając prestiżowe wyróżnienie International Van of the Year 2022.
Mercedes-Benz Uptime – z pomocą firmom transportowym Coraz większa konkurencja na rynku transportowym sprawia, ze firmy muszą stosować rozwiązania, które obniżą im koszty funkcjonowania i sprawią, że usługa będzie wykonana zawsze na czas.