Dartom odebrał 300-setną ciężarówkę Renault

Dartom odebrał 300-setną ciężarówkę Renault

Firma Transportowa Dartom istnieje od 1990 r., a już w 1991 r. kupiła pierwszą, używaną ciężarówkę Renault.

Gdy w 1995 r. otrzymała koncesję na wykonywanie międzynarodowego transportu rzeczy, zdecydowała się również na pierwszy w swojej historii nowy pojazd Renault Trucks. Rok później powstała duża siedziba i baza transportowa Dartomu w Grodzisku Mazowieckim. Z roku na rok przedsiębiorstwo rozwijało się coraz lepiej, obsługując Europę Zachodnią i Południową (najdalej do Francji i Rumunii); dużo jest kursów do Czech, Węgier i naszych zachodnich sąsiadów. Świadomie zrezygnowano z kierunku wschodniego.

Systematycznie rośnie ilość przewożonych towarów, a wraz z tym liczba użytkowanych pojazdów. I tak w ciągu kilkunastu lat rotacja ciężarówek Renault sięgnęła okrągłej liczby 300. "Jubileuszowy" ciągnik znalazł się w partii pojazdów dostarczonych 23 maja b.r. w Onr Road w Błoniu. To także oznaka, że Dartom dobrze sobie radzi w trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Przyrost przewozów towarów w 2011 r. wyniósł ponad 20%. Oczywiście: - przyszłość jest wielką niewiadomą, ale trzeba sobie z nią radzić - mówi jej prezes Dariusz Szumacher.

Najnowszy zakup to ciągniki Renault Premium 460.19 z silnikami DXi11 Euro V/EEV o mocy 346 kW przy 1800 obr./min i maksymalnym momencie 2240 Nm przy 1200 obr./min. Wszystkie mają zautomatyzowane 12-biegowe skrzynie Optidriver+. Długie, podwyższone kabiny są wyposażone w niezależne ogrzewanie, klimatyzację i lodówkę oraz 2 leżanki, a oba fotele mają pneumatyczne podstawy. Przy odbiorze ciągników przeszkolono kilku kierowców.

- Sami doświadczeni, więc pracy z nimi jest trochę więcej, bo trzeba zmienić niektóre stare, złe nawyki - mówi Dariusz Ciesielski prowadzący zajęcia z ramienia Renault Trucks. Kursanci nie chcą przyznawać się do swoich przyzwyczajeń, ale niemal jednym głosem mówią, że nowego się czegoś nauczyli. Jeden przyznaje, że po ponad 20 latach jeżdżenia (m.in. jeszcze w starym PKS-ie) pierwszy raz będzie prowadził zestaw z automatyczną skrzynią biegów Optidriver+. Nie ma żadnych obaw, wręcz przeciwnie - taki już jest teraz kierunek i chyba niedługo wszystkie ciężarówki będą miały tylko te skrzynie - przewiduje.

Pojazdy przekazane w On Road w Błoniu już następnego dnia weszły do normalnej eksploatacji.
Dartom od kilku lat szczyci się certyfikatami jakościowymi ISO 9001, środowiskowymi ISO 14001) oraz HACCP 3027 (ocena ryzyka i krytycznych punktów kontroli w transporcie żywności) i SQAS Road (ocena bezpieczeństwa i jakości w transporcie drogowym). Spełnienie tych kryteriów ułatwia skuteczne wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania, co w firmie zawiadującej około 220 zestawami naczepowymi jest niezbędne.

Dartom został uhonorowany w 2004 r. jako najlepsza firma oferująca międzynarodowy transport całopojazdowy. Rok później ponownie zdobyła tytuł "Operatora Logistycznego Roku". Szczyci się także przynależnością do "Gazel Biznesu" oraz grona liderów jakości Quality International 2007. Firma znajduje również środki i energię na inną działalność. Jest jednym ze sponsorów drużyny tenisa stołowego z Grodziska Mazowieckiego, należącej od lat do ścisłej czołówki krajowej i walczącej z powodzeniem w europejskich pucharach. Ta dyscyplina jest najbliższa Dariuszowi Szumacherowi, wciąż grającemu amatorsko. Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w działaniach charytatywnych, wspierając Fundację Osób Niepełnosprawnych Ruchowo "Godne Życie", "Towarzystwo Przyjaciół Dzieci", Dom Dziecka w Solcu n/Wisłą oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto w Grodzisku Mazowieckim.

Dokonując symbolicznego wręczenia kluczyków do trzysetnego pojazdu Renault prezes Renault Trucks Polska Philippe Gorjux powiedział - Dobrze jest współpracować z takimi klientami, jak Dartom. To firma z bogatą historią, w której i nasze pojazdy mają swój udział. Firma docenia niezawodność i niskie zużycie paliwa naszych samochodów, a my w zamian proponujemy takim odbiorcom globalne partnerstwo. Myślę, że korzyści są obopólne i z optymizmem patrzę na nasze dalsze kontakty biznesowe. Chciałbym, byśmy mieli jak najwięcej takich, lub podobnych, kontrahentów jak Dartom".

Prezes Philippe Gorjux podarował szefowi Dartomu Dariuszowi Szumacherowi obraz futurystycznej ciężarówki z numerem 500. Obaj życzyli sobie, aby ten jubileusz nastąpił jak najszybciej, bo będzie to oznaczało, że gospodarka ma się dobrze. Oby dalsza współpraca Renault Trucks - Dartom przebiegała nadal w tak dobrej atmosferze.

 

4trucks.pl / Renault Trucks Polska