DKV uruchamia kontrolę online zwrotu VAT za paliwo

DKV uruchamia kontrolę online zwrotu VAT za paliwo

DKV Euro Service, operator kart paliwowych, odzyskuje dla swoich klientów podatek VAT płacony za granicą.

Od 1 czerwca oferuje możliwość podglądu statusu zwrotu VAT online oraz bieżące raportowanie o kwotach i terminach odliczeń.

Wszystkie firmy, których samochody jeżdżą na terenie Unii Europejskiej i Norwegii, mają prawo ubiegać się o zwrot VAT zapłaconego za paliwo tankowane za granicą oraz za opłaty drogowe. Procedura odzyskania podatku jest jednak uciążliwa i trwa zwykle od 3 miesięcy do 2 lat. DKV przejmuje od swoich klientów ciężar wszystkich formalności z tym związanych. Oferuje zarówno zwrot w trybie normalnym, jak i program Fakturowanie Netto, czyli płacenie od razu stawki pozbawionej podatku. Oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25% kosztów paliwa.

Teraz DKV przedstawia narzędzie do kontroli statusu odzyskiwanego podatku - to specjalna aplikacja działająca w ramach bezpłatnego, internetowego programu do zarządzania wydatkami DKV eReporting.

Oferuje następujące funkcje:
- zestawienie krajów umożliwiających zwrot VAT: pokazuje listę krajów,
z których klient chce odzyskać VAT (tzw. kraje aktywne) oraz informuje, czy dopełnione są wszystkie formalności konieczne do uzyskania zwrotu (tzw. status umowy)
- analiza faktur: podaje status przetworzenia każdej dostarczonej faktury oraz przewidywany termin uzyskania zwrotu
- powiadomienia Refund Service: informują na bieżąco na podany adres e-mail
o postępach w procesie zwrotu podatku VAT

- Nowe narzędzie umożliwia analizę wszystkich kosztów w jednym programie do zarządzania transakcjami. Dzięki temu znacząco upraszcza i przyspiesza pracę osoby czuwającej nad finansami floty - mówi Michał Bałakier, dyrektor DKV Euro Service Polska.

Program DKV eReporting gromadzi informacje o wszystkich wnioskach dotyczących zwrotu VAT oraz odzyskanych kwotach. Dzięki temu odciąża firmę z pracochłonnej analizy pojedynczych faktur.

O programie eReporting
eReporting DKV to program do zarządzania transakcjami z kart paliwowych. Analizuje łącznie dane na temat tankowań, przejazdów autostradami czy emisji CO2. Kluczową jego funkcją jest samodzielne tworzenie tzw. własnych raportów, które obrazują transakcje przyporządkowane do wybranych pojazdów, rodzaju zakupów, krajów lub dat. Oferuje też raporty ostrzeżeń, informujące o dokonaniu przez kierowcę nieplanowanej
lub podejrzanej transakcji.


4trucks.pl / DKV Euro Service