Polski Traker - wydanie Czerwiec 2012

Polski Traker - wydanie Czerwiec 2012

Drodzy Czytelnicy
Po chudszych latach powoli zaczyna padać deszcz nowych produktów. Niektóre z nich znajdziecie w tym wydaniu "Polskiego Trakera", bo producenci albo oficjalnie, albo półgębkiem pokazują te pojazdy, które na pewno znajdą się na rynku jesienią. Więc tak będzie z nowym Mercedesem dystrybucyjnym o dość swojsko brzmiącej nazwie, z najnowszym Fordem Transitem, ale i z innymi markami.

Od strony technicznej wydarzeniem wiosny jest np. prezentacja nowego silnika Iveco, który wprawdzie jeszcze nie jest produkowany, ale za to dość istotnie różni się od silników 6 konkurentów. Czas pokaże, czy śmiała decyzja Turynu wyjdzie na dobre najmłodszemu, ale wcale nie najmniejszemu koncernowi branży ciężarowej.

Dla niejednego przewoźnika w Polsce na dziś ważniejsze mogą się wydać słowa dyrektora Iveco Polska, który zapowiada przyspieszenie zmian w sieci tej marki w naszym kraju. Bo faktycznie, przez pewien czas jej praca nie była na najwyższym poziomie, toteż zmiany - i te wdrożone, i te nachodzące - mogą pomóc w realizacji planów zwiększenia udziału w rynku, jak również poprawy wizerunku marki.

Doczekaliście się testu najbardziej gorącego samochodu ciężarowego na rynku, czyli nowego Actrosa.
To, że zdobył ważne nagrody, w tym "Truck of the Year" i „Ciężarówki Roku 2012 w Polsce” to jedno, a teraz zaczyna się najważniejszy z testów – ten przeprowadzany u przewoźników w normalnej eksploatacji. Na jego wyniki musimy poczekać, więc na razie przeczytajcie najpełniejszy z testów wykonywanych w Polsce, czyli drogowy test "Polskiego Trakera".

Wydarzenie tej rangi i wielkości jak Euro 2012 wpłynie na sytuację wielu branż, może i transportu. Nie wszyscy są fanami futbolu, ale wszyscy jeżdżą drogami, dlatego polecamy jednym i drugim tabelę z podanymi terminami i miejscami meczów. Może uda się ominąć miasto, w którym akurat rozgrywany jest mecz eliminacyjny i uratować kilka godzin w korkach?

A na koniec zobaczcie, jak w egzotycznym jednak Istambule dwie marki ciężarowe, nie afiszując się formalnie, rywalizują poprzez sport motorowy. Niezależnie od podtekstów, sport wymyślony w Europie przekroczył granice i poszedł do Azji.

Zapraszam do lektury czerwcowego wydania "Polskiego Trakera".


Aleksander Głuś

redaktor naczelny

Przeczytaj też:
Czy branża otworzy się na niepełnosprawnych kierowców? Podczas niedawno zakończonych targów Solutrans francuska firma Dyn'Acces zaprezentowała rozwiązanie, które umożliwia niepełnosprawnym kierowcom prowadzić ciężarówkę.
Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.
Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.
Solidaris patronem klasy Technik Pojazdów Samochodowych Firma Solidaris została oficjalnym patronem klasy młodych mechaników w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.
Volvo Gropu i Daimler Truck wspólnie rozwiną technologię ogniw paliwowych Daimler Truck AG i Volvo Group utworzyły zapowiadaną wcześniej spółkę joint venture. Nowy podmiot powołano w celu rozwijania segmentu ogniw paliwowych.  
Nowe Volvo FH z I-Save - są pierwsze zamówienia od dużych przewoźników Girteka Logistics kupuje 2000 ciężarówek od Volvo Trucks. Samochody sfinansuje Volvo Financial Services.  
Włoski przewoźnik kupuje 1000 ciężarówek Volvo FH z systemem I-Save Lannutti Group, włoska firma transportowo-logistyczna, zamówiła 1000 nowych ciężarówek Volvo FH wyposażonych w najnowszą technologię oszczędzania paliwa I-Save. Firma dostrzega potencjał zmniejszenia zużycia paliwa o 10 procent, a także niższej emisji CO2.  
Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.  
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.